real madrid, transfer yasağıyla karşı karşıya

REAL MADRİD, TRANSFER YASAĞIYLA KARŞI KARŞIYA

İspanya’nın AS gazetesi Real Madrid’in, genç oyuncuları yasal olmayan yollardan kadrosuna kattığı ve bu nedenle FIFA tarafından hakkında soruşturma açıldığını okuyucularına duyurdu.

Tarih : 26 Ocak 2015, 15:03
Puan Ver : Real Madrid, Transfer Yasağıyla Karşı Karşıya(10/10)6


FIFA, İspanya'nın köklü takımlarından Real Madrid'e küçük yaştaki oyuncuların transferinde usulsüzlük nedeniyle soruşturma başlattı. Madrid ekibi, Katalan ekibi Barcelona gibi transfer yasağı cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

İspanya'nın AS gazetesi Real Madrid'in, genç oyuncuları yasal olmayan yollardan kadrosuna kattığı ve bu nedenle FIFA tarafından hakkında soruşturma açıldığını okuyucularına duyurdu.

Ayrıca AS gazetesi FIFA'nın Norveçli Martin Odegaard'ın yanı sıra Mink Peeters transferlerini de soruşturduğu ve Madrid'e ezeli rakibi Barcelona gibi transfer yasağı getirilebileceğini yazdı.

Katalan Ekibi Barcelona geçen sezon FIFA Disiplin Kurulu, uluslararası transfer ile 18 yaş altındaki oyuncuların kayıt ve tesciliyle ilgili kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle iki transfer dönemi transfer yasağı getirmişti. Katalan devi de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) gitmiş ancak ret cevabı almıştı.

(İHA)

 


Etiketler: Real  Madrid  Transfer  Yasağıyla  Karşı  Karşıya  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER