sağlık bakanlığı'ndan hastane açıklaması

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN HASTANE AÇIKLAMASI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bugün medyada, ‘Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin poliklinik binasında oluşan çatlak nedeni ile hastanenin hasta kabul etmediğine’ dair haberlerin yer alması üzerine bir açıklama yapılmasına gerek duyulduğu' belirtildi.

Tarih : 21 Ocak 2015, 13:09
Puan Ver : Sağlık Bakanlığı'ndan Hastane Açıklaması(7/10)3


Sağlık Bakanlığı, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik binasında oluşan çatlak nedeni ile hastanenin hasta kabul etmediği iddialarını yalanladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bugün medyada, ‘Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik binasında oluşan çatlak nedeni ile hastanenin hasta kabul etmediğine' dair haberlerin yer alması üzerine bir açıklama yapılmasına gerek duyulduğu' belirtildi. Açıklamada, 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Zeminaltı Otopark ve Bağlantı Yolları İnşaatı çalışmaları esnasında, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Hizmet Binasında çatlamalar, ön bahçe ve kaldırımlarda ise çökmelerin olduğunun görüldüğü' ifade edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve diğer teknik personelin ilk tespitlerinde önemli bir risk oluşmadığı ancak ayrıntılı teknik inceleme sonuçlanana kadar tedbir ve gözlem amaçlı olarak poliklinik binasında hizmet verilmemesinin uygun görüldüğü belirtilen açıklamada, şöyle denildi: 'İlgili hastanenin poliklinik hizmetlerine diğer bloklarda devam edilmektedir. Hastanenin hasta kabul etmemesi durumu söz konusu değildir ve tüm sağlık hizmetleri kesintisiz olarak sürdürülmektedir.”

(İHA)

 


Etiketler: Sağlık  Bakanlığı  Ndan  Hastane  Açıklaması  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER