sağlıkçılar iş bırakıp yürüdü

SAĞLIKÇILAR İŞ BIRAKIP YÜRÜDÜ

14 Mart Tıp Bayramı öncesi grev yapıp iş bırakan sağlık çalışanları Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanarak Beyazıt Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Tarih : 13 Mart 2015, 15:39
Puan Ver : Sağlıkçılar İş Bırakıp Yürüdü(6/10)2


14 Mart Tıp Bayramı öncesi grev yapıp iş bırakan sağlık çalışanları Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanarak Beyazıt Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

İstanbul Tabip Odası'nın çağrısıyla Türk Sağlık- Sen ve çeşitli sendikalar sağlık çalışanlarının, çalışma koşullarının düzeltilmesi talebiyle başlatılan grev kararı doğrultusunda iş bırakıp yürüyüş düzenledi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde toplanan gruba Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nden gelen sağlıkçılarda destek verdi. Burada bir araya gelen grup slogan atarak pankart açtı.

Grup adına açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, “Sağlığımız ve haklarımız için bu gün acil servisler dışında hizmet üretmiyoruz. Bizler özelde ciro kamuda performans baskısı, kötü muamele, yıldırma, şiddet tehdidi, havasız penceresiz kötü çalışma alanı, iş güvencesiz taşeron sistemi, özellerde aylarca maaşsız çalışma, molasız çalışma, polikiliniklerde günde 80- 100 arası hasta bakılması, tek bir hekimin günde 500 hasta bakması bütün bu ağır çalışmanın sonunda emeklilikte sefalet hizmeti” dedi.

Sağlık Bakanlığı'na taleplerini ileten grup üyeleri, “ İnsan üstü bir çabayla insanlık dışı şartlarda çalışıyoruz. Çalışma koşullarımız acilen düzeltilsin. Çalışırken de, emeklilikte de insanca yaşayabileceğimiz güvenceli bir gelir talep ediyoruz. Yıllarca haftada 40 saatlik yasal sürenin çok üzerinde ve ağır koşullarda çalıştığımız halde bu verilmeyen fiili hizmet zammını talep ediyoruz” şekline konuştu.

Grup yapılan açıklamaların ardından Millet Caddesi üzerinden Beyazıt'a doğru yürüyüşe geçti.

(İHA)

 


Etiketler: Sağlıkçılar  İş  Bırakıp  Yürüdü  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER