şampiyon atlet kara meydan okuyor

ŞAMPİYON ATLET KARA MEYDAN OKUYOR

Soğuk ve karlı havaya aldırmadan her sabah 20 kilometre koşan Bursalı atlet, gözünü yeni madalyalara dikti.

Tarih : 20 Şubat 2015, 10:48
Puan Ver : Şampiyon Atlet Kara Meydan Okuyor(10/10)6


Bursalı Balkan şampiyonu maratoncu, antrenmanlarını şehir merkezindeki kar üzerine şortla yapıyor. Soğuk ve karlı havaya aldırmadan her sabah 20 kilometre koşan Bursalı atlet, gözünü yeni madalyalara dikti.

Bursa'da soğuk ve karlara aldırmadan şehir merkezinde şortla antrenman yapan Balkan Maraton Şampiyonu Mehmet Tombul, vatandaşların şaşkın bakışları arasında her sabah 20 kilometre koşuyor. 2 kez Balkan şampiyonu olan 49 yaşındaki şampiyon atlet, vücut direncinin iyi olması nedeniyle kar, kış, soğuk demeden antrenmanlarını yapabildiğini söyledi.HER SABAH KARDA 20 KİLOMETRE KOŞUYOR

Her sabah bal ve pekmez yediği için vücut direncini koruduğunu ifade eden Mehmet Tombul, “İstanbul'da hafta sonu yapılacak Balkan Şampiyonası'na hazırlanıyorum. Nilüfer'de Ataevler'den başlayıp Botanik Park, Kültürpark, Altıparmak'tan geçerek yeniden Nilüfer'e dönüyorum. Her sabah 1 saatte 20 kilometre koşuyorum. İnsanlar ve araç sürücüleri, korno çalarak veya fotoğrafımı çekerek alkışlıyorlar. Bu da bana gurur veriyor” dedi.“KARDA ANTRENMAN BANA İYİ GELİYOR”

Şampiyona için Uludağ'a giderek karda koşu yapmayı planladığını ifade eden Tombul, “Uludağ'a antrenman için çıkacaktım. Ancak Uludağ Bursa'ya geldi. Bursa'ya kar yağınca Uludağ'a çıkmaktan vazgeçtim. Karda antrenman yapmak daha iyi geliyor. Hafta sonu yapılacak şampiyonada birinci olarak Bursa'nın yine gururu olmaya çalışacağım” diye konuştu.BURSA BELEDİYELERİ DESTEK OLMUYOR

Dünyanın bazı ülkelerinde yapılan şampiyonalara katıldığında maddi zorluk çektiğine de dikkat çeken Tombul, “2 yıl üst üste Balkan Şampiyonu oldum. Finlandiya'daki Dünya Şampiyonası'nda altıncı oldu. Bu yıl yine dünya şampiyonasına gitmeyi planlıyorum. Şampiyonalara giderken sponsor bulmakta zorlanıyorum. Bursa'daki belediyeler, sponsor olmaya yanaşmıyor. Sonuçta Bursamızı ve ülkemizi temsil ediyor, orada Türk bayrağını dalgalandırıyoruz. Bir uçak bileti alamıyor belediyeler. Bu beni üzüyor. Kendi imkanlarımızla şampiyonalara katılıyoruz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Şampiyon  Atlet  Kara  Meydan  Okuyor  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER