samsung neden blackberry ile birleşemedi?

SAMSUNG NEDEN BLACKBERRY İLE BİRLEŞEMEDİ?

Taşınabilir cihaz piyasasındaki rekabet adeta bir boks maçına benziyor. En ateşli maçlara ise mobil cihaz alanında rastlıyoruz.

Tarih : 23 Ocak 2015, 10:10
Puan Ver : Samsung Neden Blackberry İle Birleşemedi?(0/10)0


Taşınabilir cihaz piyasasındaki rekabet adeta bir boks maçına benziyor. En ateşli maçlara ise mobil cihaz alanında rastlıyoruz.



Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Kanadalı BlackBerry'e okkalı bir mesaj gönderdi. Samsung ile ilgili geçen hafta analiz raporları yayınlanmıştı ve bu rapora sitemizde de yer vermiştik.



Samsung, BlackBerry için; “Ne kadar ortaklık yapıyor oluyorlarsa olsunlar BlackBerry kendini kurtaramayacak” dedi. Konuyla ilgili habere Wall Street Journal'ın sitesinden ulaşabilirsiniz.



Samsung CEO'su J.K Shin, içini  Wall Street Journal'a döktü. Shin; “Biz  BlackBerry ile resmi yoldan konuşmak istedik. İki görüşme isteğimizin de geri çevrilmesi bizim için önemli bir şok oldu.



Biz kendileriyle yeni ortaklıklar için konuşacaktık. Görüyorsunuz Microsoft-Nokia, Lenovo-Motorolabirleşti. Biz neden aynısını yapmayalım?



Bu fikre sahip olmamızın nedeni ise BlackBerry ve firmamızın ortaklık için gerekli alt yapılara sahip oluşu. BlackBerry ayrıca bizim Knox sistemimizi kullanmak istedi; lakin bu çok zor, iki ülke olarak farklı güvenlik şifreleme teknolojisi kullanıyoruz” şeklinde konuştu.



Hugo Barra Açıklamalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor








Etiketler: Samsung  Neden  Blackberry  İle  Birleşemedi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER