saniyeler içinde kanal listesi oluşturulabilecek

SANİYELER İÇİNDE KANAL LİSTESİ OLUŞTURULABİLECEK

Türksat’tan yapılan açıklamada, 20 Ocak 2015 tarihinde bazı ulusal yayın organlarında Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile ilgili haberler yayınlandığı belirtilerek söz konusu haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Tarih : 20 Ocak 2015, 18:15
Puan Ver : Saniyeler İçinde Kanal Listesi Oluşturulabilecek(9/10)5


Türksat A.Ş., TV yayınları için manuel kanal aramanın sona erdiği bir dönem başladığını vurgulayarak TKGS uyumlu uydu alıcıları aracılığıyla uydu yayınlarının otomatik olarak güncellendiğini ve saniyeler içinde kanal listesi oluşturabildiğini açıkladı.

Türksat'tan yapılan açıklamada, 20 Ocak 2015 tarihinde bazı ulusal yayın organlarında Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile ilgili haberler yayınlandığı belirtilerek söz konusu haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. Türksat'ın, vatandaşlara kullanım kolaylığı sağlamak üzere, gerçekleştirdiği hizmetlerden biri olan Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uydu TV yayınları için manuel kanal aramanın sona erdiği bir dönem başladığı vurgulanarak TKGS uyumlu uydu alıcıları aracılığıyla uydu yayınlarının otomatik olarak güncellendiği ve saniyeler içinde kanal listesi oluşturabildiği ifade edildi. Açıklama şöyle devam etti:

“TKGS ile izleyiciler, yayın parametrelerini takip etme zahmetinden kurtulmaktadır. Bütünüyle kullanıcı dostu olan sistem, TV yayınları izlenirken veya uydu alıcısı “stand-by” konumundayken de arka planda kanal bilgisini güncelleyebilmektedir.

TKGS sisteminde “otomatik”, “esnek” ve “kapalı” olmak üzere 3 farklı kullanım modu yer almaktadır. Esnek modda kullanıcının yaptığı kanal sıralama değişiklikleri korunarak güncelleme devam ettirilir. Böylece kullanıcının kendi oluşturduğu kanal listesi kesinlikle bozulmaz. Eğer kullanıcı,yeniden “otomatik” güncelleme modunu seçerse kanal sıralaması o zaman değişebilir. Esnek kullanım özelliği, Türksat'ın onay verdiği TKGS uyumlu uydu alıcılarında yer alması gereken teknik bir gereksinimdir.

TKGS uyumlu (marka ve model) cihazlar, web sitemizde düzenli olarak duyurulmaktadır (http://www.turksat.com.tr/tr/tkgs). Bu markaların dışında,Türksat onayı olmaksızın,piyasada “TKGS uyumludur” şeklinde satılan cihazlarda TKGS'nin tüm özellikleri sağlanamamış olabilir. Bu tür cihazlar, Türksat'ın sorumluluğunda değildir; bununla birlikte, TKGS markasını izinsiz kullandığı tespit edilen firmalarla ilgili olarak hukuki tedbirler alınmaktadır. Uydu alıcısı satın alacak kullanıcıların, web sitemizden duyurulan TKGS uyumlu uydu alıcıları tercih etmesi tavsiye edilir.”

(İHA)

 


Etiketler: Saniyeler  İçinde  Kanal  Listesi  Oluşturulabilecek  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER