şantiyeyi basan köylülere soruşturma

ŞANTİYEYİ BASAN KÖYLÜLERE SORUŞTURMA

Geçtiğimiz hafta, İstanbul-İzmir otoyol çalışması için açılacak taş ocağını istemeyen Akalan, Sütçüler, Çambel köyü sakinleri, çalışmayı başlatan kepçeyi taş yağmuruna tutmuş, güvenlik önlemi alan jandarma ekiplerinde de yaralananlar olmuştu.

Tarih : 13 Ocak 2015, 21:24
Puan Ver : Şantiyeyi Basan Köylülere Soruşturma(10/10)6


İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde İstanbul-İzmir otoyol çalışması için açılacak taş ocağını istemedikleri için şantiye alanına zarar verdikleri iddiasıyla 19 kişi hakkında işlem başlatıldı.

Geçtiğimiz hafta, İstanbul-İzmir otoyol çalışması için açılacak taş ocağını istemeyen Akalan, Sütçüler, Çambel köyü sakinleri, çalışmayı başlatan kepçeyi taş yağmuruna tutmuş, güvenlik önlemi alan jandarma ekiplerinde de yaralananlar olmuştu. Olaydan sonra savcılık 19 köylünün jandarma ve araçlara zarar verdiği iddiasıyla ifadesinin alınmasına karar verdi. Köylülerin taşlı saldırısında kolu kırılan ve yaralanan 6 asker iş göremez raporu alarak şikayetçi oldu. Araçları da camların kırılması ardından Kemalpaşa Savcılığı kimlikleri tespit edilen ve askerlere taş atarak yaralanmasına neden olan 19 kişinin ifadesinin alınmasına karar verdi. Aralarında köylü kadınlarında bulunduğu 19 kişi sabah saatlerinde Kemalpaşa İlçe Jandarma Karakolu'na giderek ifade verdi. Köylülerin ifadesinin alınmasını isteyen savcılık, soruşturmanın devam ettiğini, şikayetler olduğu için ifadelerin alındığını belirtti.

(İHA)

 


Etiketler: Şantiyeyi  Basan  Köylülere  Soruşturma  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER