ŞEHİR ADETA BUZ TUTTU


ŞEHİR ADETA BUZ TUTTU
Tarih : 06 Ocak 2015, 18:24
Puan Ver : Şehir Adeta Buz Tuttu(7/10)3


Sibirya soğuklarının etkili olduğu Ege Bölgesi'nde dün gece en düşük hava sıcaklığı eksi 7 dereceyle Kütahya'nın 864 rakımlı turistik ilçesi Simav ilçesinde yaşandı.

Kütahya'nın jeotermal enerji ile ısıtılan kaplıcalarıyla ünlü turistik ilçesi Simav ve çevresinde etkisini sürdüren gösteren soğuk hava hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kütahya'nın ilçeleri içerisinde dün gece en düşük hava sıcaklığı eksi 7 dereceyle Simav'da yaşandı. Dün gece eksi 7 derece soğuk havanın yaşandığı Simav'da, şehir adeta buz tuttu. Soğuk havanın etkisiyle şehir merkezinde bulunan süs havuzları ve camilerin şadırvanları dondu. Şadırvanlara abdest almaya gelen vatandaşlar yıllardır alışık olmadığı manzarayı görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler. Vatandaşlar Simav'ın son bir haftadır devam eden yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden Sibirya'yı aratmadığını söyledi.

Belediye çatılarda oluşan ve vatandaşlar için tehlike oluşturan buz sarkıtlarını kırmak için çalışma başlattı. Belediye itfaiye ekipleri cadde ve sokaklarda çatılarda oluşan dev buz sarkıtlarını kırmak için yoğun bir tempoyla çalışıyor.

(İHA)

 


Etiketler: Şehir  Adeta  Buz  Tuttu  Kütahya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER