serelara sıkı denetim

SERELARA SIKI DENETİM

2014 yılında 682 sera ve konuta yapılan denetimlerde kurallara uymayanlara 86 bin 555 lira idari para cezası uygulandı.

Tarih : 07 Ocak 2015, 16:45
Puan Ver : Serelara Sıkı Denetim(5/10)1


Antalya Büyükşehir Belediyesi, hava kirliliğini önleme çalışmaları kapsamında seraları ve kaloriferli yapıları da denetliyor. 2014 yılında 682 sera ve konuta yapılan denetimlerde kurallara uymayanlara 86 bin 555 lira idari para cezası uygulandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, havaların soğumasıyla kömür tüketiminin arttığı seralar ile kaloriferli yapılarda denetimlerini sıklaştırdı.

Yakılan kömürün uygunluk belgesi ile yakma tekniğini inceleyen ekipler, standart dışı kömür kullanan ve yakma kurallarına uymayan işletmelere ceza uyguladı. 2014 yılında 682 sera ve konutu denetleyen ekipler, kurallara uymayanlara 86 bin 555 lira idari para cezası kesti.638 TON KÖMÜR İL DIŞINA ÇIKARILDI

Isınma Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği ve İl Mahalli Çevre Kurulu Kararı çerçevesinde kömür kamyonları da denetleniyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 2014 yılında Döşemealtı, Aksu, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinden kente giriş yapan 717 kömür kamyonunda toplam 18 bin 767 ton kömür denetledi. Büyükşehir Belediyesi Hava Kalitesi Kontrol Laboratuvarı'nda yapılan analiz sonucu, 638 ton kömür İl Mahalli Çevre Kurulu standartlarına uymadığı belirlenerek şehir dışına çıkarıldı.VATANDAŞLARA UYARI

Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü yetkilileri vatandaşları katı atık yakıt belgesi olan istasyonlardan kömür almaları, Büyükşehir Belediyesi'nin uygunluk belgelerini mutlaka istemeleri, yakım kurallarına ve saatlerine uymaları konusunda uyardı.

(İHA)

 


Etiketler: Serelara  Sıkı  Denetim  Antalya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER