şike davasında ifadelerin alınmasına devam ediliyor

ŞİKE DAVASINDA İFADELERİN ALINMASINA DEVAM EDİLİYOR

Duruşmada söz alan Trabzonspor avukatı Erdem Egemen, “Şike, vatan millet değil adamlık meselesidir” dedi.

Tarih : 13 Ocak 2015, 18:36
Puan Ver : Şike Davasında İfadelerin Alınmasına Devam Ediliyor(8/10)4


Şike davasında ifade veren İlhan Ekşioğlu avukatı aracılığıyla kendisine, “Yıldırım'ı bize ver akşam evine git” denildiğini iddia etti. Duruşmada söz alan Trabzonspor avukatı Erdem Egemen, “Şike, vatan millet değil adamlık meselesidir” dedi.

Yeniden görülen şike davasında Aziz Yıldırım'ın ardından Fenerbahçe Kulübü yöneticisi İlhan Ekşioğlu savunmasını yaptı. Gözaltına dönemde avukatları aracılığıyla kendisine, “Yıldırım'ı bize ver akşam evine git” dendiğini öne süren Ekşioğlu, “Aziz Yıldırım ile samimi olan herkese bu teklifin yapıldı. Hukuk bir gün herkese lazım olacak. Allah bize bugünleri çok erken gösterdi” dedi.

Duruşmada daha sonra söz alan sanık Ahmet Çelebi ise, cezaevindeyken dönemin emniyet müdürleri Mutlu Ekizoğlu ve Nazmi Ardıç'ın avukatı Cemalettin Mutlu aracılığıyla kendisine, “Bizim yazacağımız ifadeye imza atarsa yılbaşında evinde olur” mesajı yolladıklarını iddia etti.“ŞİKE, VATAN MİLLET MESELESİ DEĞİL ADAMLIK MESELESİDİR”

Sanıkların savunmasının ardından duruşmada söz alan avukatlar taleplerini dile getirdi. Söz alan Trabzonspor avukatı Erdem Egemen, “Şike, vatan millet, kahramanlık meselesi değil, şike haysiyet ve adamlık meselesidir” dedi.

Avukat Egemen'in sözlerine tepki gösteren Aziz Yıldırım, “Sayın Trabzonspor avukatı onur ve şereften bahsediyor. Gitsin onu başkanına sorsun. 2010'dan sonra teşvik primi aldılar mı almadılar mı? Soruşturma 4 yıldır sürüyor” dedi.

Duruşmaya şu sıraları avukatlarının taleplerinin alınmasıyla devam ediliyor.

(İHA)

 


Etiketler: Şike  Davasında  İfadelerin  Alınmasına  Devam  Ediliyor  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER