sınırda seferberlik

SINIRDA SEFERBERLİK

1 Ocak akşamı Yavuzlu Köyü Ardıçlı mezrası Suriye sınırında, kaçakçıların takibi için peşlerinden gittiği öne sürülen astsubaydan haber alınamaması üzerine insansız hava araçları başta olmak üzere bütün teknik imkanlar seferber edildi.

Tarih : 03 Ocak 2015, 16:06
Puan Ver : Sınırda Seferberlik(9/10)5


Kilis'te, kaçakçıların peşinden gittiği iddia edilen astsubayın bulunması için bütün teknik imkanlar seferber edildi.Edinilen bilgiye göre, 1 Ocak akşamı Yavuzlu Köyü Ardıçlı mezrası Suriye sınırında, kaçakçıların takibi için peşlerinden gittiği öne sürülen astsubaydan haber alınamaması üzerine insansız hava araçları başta olmak üzere bütün teknik imkanlar seferber edildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın kaybolan astsubayın bulunması için özel bir ekip görevlendirdiği, bu ekibin son teknolojik imkanları kullandığı, bütün teknik vasıtaların kullanıldığı öğrenildi. Suriye sınır hattına astsubayın kaybolmasından sonra zırhlı araç, tank ve zırhlı personel taşıyıcı takviyesi yapıldığı bildirildi.

Öncü Hudut Karakolu'nun karşısındaki Suriye topraklarının Irak Şam İslam Devleti Örgütü (IŞİD) kontrolünde olduğu, kaybolan astsubayın da bu örgütün elinde olabileceği ileri sürülüyor.

(İHA)

 


Etiketler: Sınırda  Seferberlik  Kilis  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER