sınırda umutlu bekleyiş

SINIRDA UMUTLU BEKLEYİŞ

Suriye’de IŞİD tarafından kaçırılan iki Japon gazetecinin bir IŞİD militanı ile takas edilip sınırdan teslim edileceği haberi üzerine Japon gazeteciler en yakın geçiş noktası olan Akçakale Sınır Kapısı’na gelerek umutla beklemeye başladı.

Tarih : 28 Ocak 2015, 17:57
Puan Ver : Sınırda Umutlu Bekleyiş(6/10)2


Suriye'de IŞİD tarafından kaçırılan iki Japon gazetecinin bir IŞİD militanı ile takas edilip sınırdan teslim edileceği haberi üzerine Japon gazeteciler en yakın geçiş noktası olan Akçakale Sınır Kapısı'na gelerek umutla beklemeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde iki Japon gazeteci IŞİD militanları tarafından rehin alınmış ve salıverilmelerine karşılık Ürdün'de tutuklu bulunan kadın militanın serbest bırakılması istenmişti. İki gazeteci karşılığında bir kadın militanın bırakılması için 24 saat müddet verilmişti. Takasın kabul edilmesi üzerine Ürdün'deki kadın militan serbest bırakıldı. Bunun üzerine iki Japon gazetecinin Rakka'ya en yakın bölge olan Akçakale Sınır Kapısı'ndan bırakılacağı ihtimali üzerine Japon medyası bölgeye geldi. Meslektaşlarını Akçakale Sınır Kapısı'nda bekleyen Fuji News Network televizyonu muhabirlerinden Shinya Ogıshi, 'IŞİD tarafından rehin alınan iki Japon gazeteci Kenje Moto'nun buradan bırakılabileceği umuduyla bekliyoruz. Öncelikle buradan bırakılacağı haberini buradaki yerel gazetecilerden öğrendik. Daha önce İspanyol ve Alman gazeteciler buradan bırakılmıştı. Rakka'ya en yakın nokta burası olduğu için buradan büyük bir ihtimalle bırakılabilirler' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Sınırda  Umutlu  Bekleyiş  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER