Sırbistan'a gidecek mi ?

SIRBİSTAN'A GİDECEK Mİ ?

Turkish Airlines Euroleague’de Cuma günü oynanacak Kızılyıldız-Galatasaray Liv Hospital mücadelesi şimdiden konuşulmaya başlandı.

Tarih : 13 Ocak 2015, 16:57
Puan Ver : Sırbistan'a Gidecek Mi ?(5.5/10)4


Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Kızılyıldız maçında takımının başında olacak.

Turkish Airlines Euroleague'de Cuma günü oynanacak Kızılyıldız-Galatasaray Liv Hospital mücadelesi şimdiden konuşulmaya başlandı. İki takım arasında Kasım ayında İstanbul'da oynanan mücadele öncesi yaşanan olaylarda bir Sırp taraftar hayatını kaybetmişti. Sırp taraftarların, Top 16 turunda Cuma günü oynanacak karşılaşmayı bir intikam fırsatı olarak görmeleri olasılığı spor kamuoyunu düşündürüyor. Karşılaşmaya günler kala Kızılyıldız ekibi Sırbistan'daki güvenlik güçlerinin gerekli güvenlik önlemlerini alacağını açıkladı.

Maç öncesi gergin ortam kendini hissettirirken, Sırp ekibinin internet sitesinden yapılan açıklamada, 'Spor, özellikle de basketbol, insanların sevdikleri takıma tutkularını gösterebilecekleri, keyif alabilecekleri bir yer. Ancak bu tutku ve takıma duyulan sevgi, rakip takıma, onun oyuncularına ve taraftarlarına saygı çerçevesinde gösterilmelidir. Rekabet sadece sahada kalmalı, taraftarlar sevdiği kulüpleri desteklerken, karşı takımın oyuncularına ve taraftarlarına hakaret etmemelidir. Sporda şiddete yer yok. Bu nedenle Kızılyıldız her türlü şiddeti, sözlü ya da fiziki saldırıyı kınamakta, şiddetin basketbol salonlarında ve genel olarak basketboldan uzak olması için mücadele etmektedir' denildi.FAIR-PLAY ÇAĞRISI

Kızılyıldız'ın açıklamasının devamında, takımın fair-play çerçevesinde desteklenmesi gerektiği vurgulanarak, 'Galatasaray Liv Hospital maçına gelecek tüm taraftarlarımıza, sahaya herhangi bir madde atmadan, dini ya da etnik unsura dayalı hakaret içerikli tezahürat yapmadan sportif bir şekilde takımlarına destek olmaları çağrısında bulunuyoruz' ifadelerine yer verildi.ERGİN ATAMAN TAKIMIN BAŞINDA OLACAK

Öte yandan, Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman'ın Belgrad'da oynanacak maçta takımının başında olacağı belirtildi. Ataman, İstanbul'daki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, yaşanan olaylarla ilgili sert açıklamalarda bulunmuş ve Sırp taraftarlardan büyük tepki toplamıştı.

(İHA)

 


Etiketler: Sırbistan  A  Gidecek  Mi    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER