skandala karışanların yakınları gazetecilere saldırdı

SKANDALA KARIŞANLARIN YAKINLARI GAZETECİLERE SALDIRDI

Merkez Yıldırım ilçesinde oturan bir Roman vatandaş, Yavuzselim Polis Merkezi’ne müracaat ederek, atının çalındığını ve kesildiğini öğrendiğini belirtip şikayetçi oldu.

Tarih : 19 Ocak 2015, 16:45
Puan Ver : Skandala Karışanların Yakınları Gazetecilere Saldırdı(7/10)3


Bursa'da kesilen atın etlerinin, lüks lokantalara satılması skandalı ile alakalı serbest kalan zanlılardan birinin yakını, görüntü almaya çalışan gazetecilere saldırdı.

Merkez Yıldırım ilçesinde oturan bir Roman vatandaş, Yavuzselim Polis Merkezi'ne müracaat ederek, atının çalındığını ve kesildiğini öğrendiğini belirtip şikayetçi oldu. Vatan Mahallesi'nde gösterilen depoya operasyon yapan polisler, korkunç manzara ile karşılaştı. Kesilmiş halde 150 kilo ete el koyan polis durumu Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğü'ne de bildirdi. Etin kilosunu 17 liradan satın aldığı iddia edilen A.V. (29) ve atı keserek satmak istediği öne sürülen S.Ç. (44) gözaltına alınırken, kesilen etler incelenmek üzere laboratuvara gönderildi.

Yapılan soruşturmada 5 atın kesilip etlerinin Nilüfer'deki pidecilere, dürümcülere ve restoranlara satıldığı belirlendi.

Haklarında, 'Hırsızlık ve bozulmuş etleri satmak' suçlarından adliyeye sevk edilen iki zanlı, sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından her gün karakola gidip imza atma şeklinde tedbire hükmetti.

Serbest bırakılan şüphelilerden S.Ç.'nin yakınları görüntü almaya çalışan gazetecilere saldırdı. Önce çanta ardından da park dubasıyla gazetecilerin önüne geçen bir kadın, “Sanki adam mı öldürdü? Neden çekiyorsunuz? “ diye tepki gösterdi.

Yetkililer, R.Ç. ile Y.Ç'nin de arandığını açıkladı.

(İHA)

 


Etiketler: Skandala  Karışanların  Yakınları  Gazetecilere  Saldırdı  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER