Skibbe yeniden Eskişehir'de

SKİBBE YENİDEN ESKİŞEHİR'DE

MEHMET SELMAN BEKTAŞ - MEHMET ŞİRİN TOPALOĞLU İSTANBUL (İHA) - Eskişehirspor, eski teknik direktörü Michael Skibbe ile anlaştı.

Tarih : 12 Ocak 2015, 19:06
Puan Ver : Skibbe Yeniden Eskişehir'de(8/10)4


MEHMET SELMAN BEKTAŞ - MEHMET ŞİRİN TOPALOĞLU

İSTANBUL (İHA) - Eskişehirspor, eski teknik direktörü Michael Skibbe ile anlaştı. Bugün düzenlenen imza töreninde Alman teknik adam 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Ertuğrul Sağlam'ın istifası ile Eskişehirspor'da boşalan teknik direktörlük görevine Michael Skibbe getirildi. 2011 yılında yarım dönem teknik direktörlük yaptığı Eskişehirspor'a bugün tekrar imza atan Michael Skibbe, 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

İmza töreninde konuşan Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, “Bugün Eskişehirspor tarihinde yeni bir sayfa daha açılıyor. Öncelikli olarak sayın Ertuğrul Sağlam'a hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Kendisine başarılar diliyorum. İlk seferde inanıyorum ki bir hocayla ayrılırken de en iyi güzellikle ve iyi dileklerle ayrıldığımızı düşünüyorum. Çiçeklerle karşıladığımız Ertuğrul Sağlam'ı çiçeklerle gönderdik. Ayrılan kişiler genelde kendi başına giderler. Ama Ertuğrul hocayla dostça ayrıldık. Camia olarak duruşumuz da budur. Skibbe ile de daha evvel çalışmamız vardı. Yarım dönem hizmet vermişti bize. O yarım dönemde de başarılı olmuştu. Eskişehirspor tarihinde ilk kez iyi puanla sezonu bitirmiş ve ayrılmıştı. Skibbe ile o dönem yollarımızı bazı sebeplerden dolayı ayırmıştık. Kendisiyle görüştük. Skibbe'yle yarım kalan işimizi tamamlamaya karar verdik. Takımımız adına iyi şeyler olacağına inanıyorum. Şuan 1,5 yıllık sözleşme yaptık. Maddeler yalın ve sade. Cezai maddeler yok. Skibbe giderken Eskişehispor'da yapacağım çok iş var demişti. Görüştüğümüzde de herkesi tek tek sordu. Bu işe gönül vermiş bir insan Skibbe. Hayırlı olsun diyorum ve sizlerin huzurunda sözleşme imzalayacağız. Eskişehirspor'un şuan içinde bulunduğu puan durumu hoşumuza giden bir durum değil. Bunları aşıp duruşuyla, camiasıyla, taraftarıyla bütün olan ve ilkeleri ile hareket eden bir Eskişehirspor'un çok daha iyi yerlere geleceğinden endişemiz yok. Geçmiş geçmişte kaldı ve hedefimiz yarınlar. Hep birlikte iyi bir sinerji yakalayarak, iyi niyetlerle önümüzün aydınlık olduğuna inanıyorum. Bu değişikliğin Eskişehirspor'a fayda sağlayacağına inanıyorum” dedi.SKIBBE: “AMACIMIZ ALT SIRALARDAN KURTULUP ORTA SIRALARDA KENDİMİZE YER BULMAK”

Eskişehirspor'da ikinci kez göreve gelen teknik direktör Michael Skibbe ise eski kulübüne tekrar geldiği için mutlu olduğunu söyleyerek, “Geri döndüğüm için çok mutluyum. 3 yıl önce burada çok güzel bir zaman geçirdik. Ama maalesef bu birliktelik birden kesildi. O zamanlarda Eskişehirspor'dan neden ayrıldığıma dair nedenleri tartışmıştık. O zaman kulübün mali durumuna baktığımızda, bu sıkıntılardan dolayı benim takımla beraber belli hedeflere ulaşmam mümkün değildi. Öyle görüyordum. O zaman birlikte olduğumuz başkanımız Halil Ünal ile beraber çalıştık. Maalesef ki kontratta yazılanlar ve sözler yerine getirilmediği için o zaman çalışmam mümkün değildi. Ama bu 6 aylık esnada sayın başkan Hoşcan ile çok iyi bir dostluk kurdum. Her ne kadar aynı dili konuşmasak da tercüman vasıtası ile çok güzel bir birliktelik oldu. 3 yıl önce burada başladığım ama bitiremediğim bir iş vardı ve bunu bitirmek için geldim. Başkanın bana verdiği güven sayesinde ben buraya geldim. O zaman kulüpten ayrılmadan önce eğer ilerde kulüp başkanı olursanız ben seve seve gelirim dedim. Bitiremediğimiz işi bitirmeye gelirim demiştim. 1,5 sene önce maalesef bir anlaşmaya varamamıştık. Ben de Zürih'te bir kulüple anlaşmıştım burada da bir başkanlık seçimi olmamıştı. Ama Ertuğrul Sağlam gibi çok sağlam bir teknik direktörle çalışma fırsatı buldu Eskişehir. Halil Ünal zamanından başlayan ve bugüne kadar gelen bu maddi sıkıntıları başkanımız kısa vadede çözer diye düşünüyorum. Amacımız alt sıralardan kurtulup orta sıralarda kendimize yer bulmak. Ayrıca önümüzdeki sezonun hazırlıklarını yapmak ve yeni stadımızla birlikte herkesle mücadele edecek bir takım kurmak. 3 sene önceki başarımızı da sürdürmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

(İHA)

 


Etiketler: Skibbe  Yeniden  Eskişehir  De  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER