Sokakta yaşayan gençler milli sporcu olma yolunda

SOKAKTA YAŞAYAN GENÇLER MİLLİ SPORCU OLMA YOLUNDA

Hayatı kazanmak için Zeytinburnu Belediye Buz Hokeyi Takımı’nda yer alan gençler, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Erzurum Büyükşehir Belediye Buz Hokeyi Takımı’nı 29-1 mağlup etti.

Tarih : 18 Ocak 2015, 12:33
Puan Ver : Sokakta Yaşayan Gençler Milli Sporcu Olma Yolunda(10/10)6


Zeytinburnu'nda sokaklarda yaşayan ve kötü alışkanlıkları olan gençler milli sporcu olma yolunda ilerliyor. Hayatı kazanmak için Zeytinburnu Belediye Buz Hokeyi Takımı'nda yer alan gençler, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Erzurum Büyükşehir Belediye Buz Hokeyi Takımı'nı 29-1 mağlup etti.

Zeytinburnu Belediyesi sokaklarda yaşayan ve kötü alışkanlıkları olan gençleri hayata kazandırmak için önemli bir projeye imza attı. Eğitim alarak Zeytinburnu Belediye Spor Buz Hokeyi Takımı'nda yer alan gençler başarı üstüne başarı kazanıyor. Milli sporcu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen gençler, Erzurum Büyükşehir Belediye Buz hokeyi takımı Silivrikapı buz Pisti'nde karşı karşıya geldi. Maç Süper Lig'de yer alan Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı'nın Erzurum Büyükşehir Belediye Buz Hokeyi Takımı'nı 29- 1 mağlup etmesi ile sonuçlandı. Geçtiğimiz haftalarda Koç Üniversitesi Buz Hokeyi Takımı ile oynayıp yine büyük farkla galibiyet elde eden Zeytinburnu Belediye Spor Buz Hokeyi Takımı başarısını sürdürmeye devam ediyor. Karşılaşmayı gelen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın maç boyunca heyecanla maçı izlediği görüldü.

“KAMPANYA DUYARLILIK OLUŞTURMAK ADINA BAŞLATILDI”

Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı'na dair bilgiler veren Murat Aydın, “Yaklaşık 4 buçuk yıl önce ‘Doğaya destek sizden, buz paten biletiniz bizden' şeklinde bir kampanya yapmıştık. Kampanyanın özü şuydu geri dönüşüm, ayrışım konusunda Zeytinburnu'nda bir duyarlılık oluşturmak. Dolayısıyla bu duyarlılığı geliştirmek adına bir buz pisti kurduk, o buz pistinden yararlanmak isteyenler geri dönüşümü mümkün olan atık bir kap getirdiler, biz onlara bilet verdik ve onun karşılığında kaymayı öğrendiler” dedi.

SOKAK ÇOCUKLARI MİLLİ SPORCU OLMA YOLUNDA

Bizim mobil buz pistinin huzurunu kaçıran pistin pistteki çalışmaları engelleyen güvenlikle ilgili problem oluşturan gençler üzerine yoğunlaşmaya başladıklarını sözlerine ekleyen Aydın, “O gençler önce buzda kaymayı öğrendiler sonra Zeytinburnu Belediye Spor kuruldu ve buz hokeyi takımı kuruldu. İşte bu takımın hikayesi öyle bir hikaye ve bugün o gençlerden bu takımda oynayanlar var. Şuan Türkiye'nin süper liginde mücadele ediyorlar. Hedefi olmayan bireyler, gençlerdi bunlar ama şimdi milli takıma doğru yürüyen gençler haline geldi” şeklinde konuştu.

Buz hokeyinin Zeytinburnu'nda çok önemli bir spor branşı olduğunu ifade eden Başkan Aydın, “Buz hokeyiyle ilgili amacımız Zeytinburnu'ndaki gençleri futbol dışındaki farklı branşlarla tanıştırmak, kaynaştırmak. Ama hikayemiz bir sosyal proje olarak başladı onu ifade edeyim ve yine sosyal proje olarak devam ettireceğiz o boyutu zaten sürekli devam ediyor. Hem yurt içinden hem yurt dışından bu anlamda buz hokeyinde iyi olan sporcuları da davet ediyoruz, onlarda geliyorlar. Bu sporun yaygınlaşması daha da öğrenilmesi bakımından onlarında katkısı oluyor. Sağ olsun Zeytinburnulu hemşerilerimizde destek veriyorlar” diye konuştu.

İstanbul'da ilk defa buz hokeyinde bu kadar seyirci olduğunu belirten Başkan Aydın, “Gelecekte Zeytinburnu'ndan gençler yetişecek ve milli takımında iskeletini oluşturacaklar inşallah. Ben sürekli geliyorum. Yani gerçekten izlemeye de değer heyecan verici bir şey sizde görüyorsunuz. İnanın çok heyecanlı bir spor dalı, hem yapmak hem de izlemek gerçekten heyecan veriyor. Ben, futbol tamam Türkiye'nin sevdası yani o noktada bende futbolu çok seviyorum da futbol dışındaki branşlarla da ilgili olmamız lazım. İşte bizler yerel yöneticiler olarak, belediyeler olarak kamu yöneticileri olarak farklı spor alanlarına da imkan hazırlamaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Sokakta  Yaşayan  Gençler  Milli  Sporcu  Olma  Yolunda  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER