Somali'de 'Erdoğan' önlemleri

SOMALİ'DE 'ERDOĞAN' ÖNLEMLERİ

Afrika ziyaretine ilk olarak Etiyopya’da başlayan, daha sonra Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın ölümü sonrası Somali ziyaretini erteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın gerçekleştireceği ziyaret öncesi, Mogadişu’da güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Tarih : 24 Ocak 2015, 12:54
Puan Ver : Somali'de 'erdoğan' Önlemleri(7/10)3


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali ziyareti öncesi başkent Mogadişu'daki güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Afrika ziyaretine ilk olarak Etiyopya'da başlayan, daha sonra Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın ölümü sonrası Somali ziyaretini erteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın gerçekleştireceği ziyaret öncesi, Mogadişu'da güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Ziyaret öncesi birçok bölgeye askerler yerleştirilirken, ana caddelerdeki tüm araçların kontrol edilmesi dikkat çekti. Öte yandan, Erdoğan'ın Somali ziyareti öncesi Modagişu caddeleri Türk bayraklarıyla donatıldı.

Birçok Somali vatandaşının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretini heyecanla bekledikleri belirtildi. Açıklamalarda bulunan Somalili Muhtar Muhammed, Erdoğan'ın daha önce de Somali'ye geldiğini ifade ederek, “Erdoğan Başbakan olduğu dönemde de buraya gelerek kampları ziyaret etmişti. Şimdi ise Cumhurbaşkanı olarak ülkemize gelecek” dedi. Bir başka Somalili Leyla Ahmed ise “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Somali'yi ziyaret etmesini takdir ediyorum. Erdoğan'ın bu ziyareti, tüm dünyaya Somali'nin ziyaret edilmek için güvenli bir bölge olduğunu gösterir” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Somali  De    Erdoğan    Önlemleri  Mogadişu  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER