somali'deki bombalı saldırıyı kınadı

SOMALİ'DEKİ BOMBALI SALDIRIYI KINADI

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Somali’de yaşanan bombalı saldırıyı kınayarak, “Bu terör eylemi ile mesaj vermeyi amaçlayanlar Sayın Cumhurbaşkanımızı hiç tanımamışlar, Türkiye’nin kararlılığını hiç anlamamışlar” dedi.

Tarih : 22 Ocak 2015, 17:36
Puan Ver : Somali'deki Bombalı Saldırıyı Kınadı(10/10)6


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Somali'de yaşanan bombalı saldırıyı kınayarak, “Bu terör eylemi ile mesaj vermeyi amaçlayanlar Sayın Cumhurbaşkanımızı hiç tanımamışlar, Türkiye'nin kararlılığını hiç anlamamışlar” dedi.

Bakan Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyareti öncesinde Somali'de gerçekleşen bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu terör eylemi ile mesaj vermeyi amaçlayanlar Sayın Cumhurbaşkanımızı hiç tanımamışlar, Türkiye'nin kararlılığını hiç anlamamışlar. Türkiye'nin mazlum coğrafyalarla ilişkisi bir politika ya da çıkar ilişkisi değil, kader bağıdır. Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde Somali'yi ilk kez ziyaret ettiğimizde Somalili yetkililer ‘Bu ziyaretten sonra burayla hiç ilgilenmeseniz bile bu bize yeter, çünkü dünyaya Somali'nin insanların yaşadığı yer olduğunu hatırlattınız' demişlerdi. İnşallah Cumhurbaşkanımızın Afrika Boynuzu ziyareti bağlamındaki temasları bu bölge için yeni sayfalar açacaktır' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Somali  Deki  Bombalı  Saldırıyı  Kınadı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER