soyguncular gps sistemine takıldı

SOYGUNCULAR GPS SİSTEMİNE TAKILDI

Kendilerine polis süsü vererek içerisinde yaklaşık 20 milyon TL’lik cep telefonu olan kamyonu çalmak isteyen soyguncular, GPS sistemine takıldı.

Tarih : 29 Ocak 2015, 10:42
Puan Ver : Soyguncular Gps Sistemine Takıldı(10/10)6


Kendilerine polis süsü vererek içerisinde yaklaşık 20 milyon TL'lik cep telefonu olan kamyonu çalmak isteyen soyguncular, GPS sistemine takıldı. Firma yetkililerinin uzaktan müdahale ettiği araç yol ortasında durunca paniğe kapılan soyguncu aracı terk ederek kaçtı.

Olay, dün öğle saatlerinde Pendik Kurtköy'de meydana geldi. İddiaya göre, Gebze'den piyasa değeri 20 milyon TL'yi bulan 14 bin 800 adet cep telefonunu teslim edilecek adrese götüren Adnan Bakırcı idaresinde ki 34 TG 8033 plakalı kamyon Kurtköy gişelerini geçtikten sonra tepe lambalı beyaz bir araç tarafından durduruldu. Kendilerine polis süsü veren silahlı 3 kişi, sürücü Adnan Bakırcı ve yanında bulunan arkadaşını kendi otomobillerine aldı. İki soyguncu sürücü ve arkadaşını çeşitli bahanelerle oyalarken 3'üncü soyguncu ise kamyonetle olay yerinden uzaklaşmaya başladı.

Kamyonu GPS sistemi üzerinden uzaktan izleyen firma yetilileri güzergahın değişmesi üzerine telefonla sürücüye ulaştı. Bir terslik olduğunu anlayan nakliye şirketi yetkilisi GPS sistemi ile uzaktan aracın motorunu durdurdu. Motorun durmasıyla paniğe kapılan soyguncu aracı terk ederek olay yerinde hızla uzaklaştı. Zanlı, daha sonra diğer arkadaşlarını arayarak durumu anlattı. Bunun üzerine diğer soyguncular, alıkoydukları kamyon sürücüsü ve arkadaşını, elleri kelepçeli bir şekilde ormanlık alanda bırakıp kaçtı.

Yol ortasında duran kamyondan şüphelenen vatandaşlar ise durumu polise bildirdi. Olay yeri inceleme ekiplerinin parmak izi incelemesi yaptığı kamyonda herhangi bir şeyin çalınmadığı tespit edildi. Araç, incelemelerin ardından şirket yetkililerine teslim edildi.

Öte yandan, aracın durması ve soyguncunun kaçma anı çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde, seyir halindeki aracın yol ortasında aniden durduğu görülüyor. Bir süre sonra soyguncunun aracı terk ederek hızla uzaklaştığı görüntülere yansıyor.

Kamyonun yol ortasında durması üzerine şaşkınlık yaşadıklarını belirten bir işyeri sahibi ise, “Biz aracı bozuldu zannettik. Uzun süre kalınca şüphelendik ve durumu polise bildirdik. Meğer kamyon gasp edilmiş” dedi.

Kaçan zanlıların yakalanması için polisin çalışmaları sürüyor.

(İHA)

 


Etiketler: Soyguncular  Gps  Sistemine  Takıldı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER