Stadyumun gelirleri Bursaspor'a

STADYUMUN GELİRLERİ BURSASPOR'A

Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan 45 bin kişilik stadyumun gelirlerinin tamamı 10 yıl boyunca aylık 60 bin TL bedelle Bursaspor’a devredildi.

Tarih : 22 Ocak 2015, 19:42
Puan Ver : Stadyumun Gelirleri Bursaspor'a(7/10)3


Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan 45 bin kişilik stadyumun gelirlerinin tamamı 10 yıl boyunca aylık 60 bin TL bedelle Bursaspor'a devredildi. Bursaspor'un Bursa'nın en önemli markası olduğunu belirten ve kulübün Zambiyalı oyuncu Mbesuma'nın bonservis bedelinin geç ödenmesi sebebiyle UEFA'dan 100 bin Euro para cezasına çarptırıldığını hatırlatan Başkan Altepe, yapılan tahsisle birlikte alınan cezanın da absorbe edileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi'nin ocak ayı olağan meclis toplantısı, Çarşamba'daki İl Özel İdaresi binasında yapıldı. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi tarafından Acemler'de yapılan 45 bin kişilik stadyumun tüm gelirlerinin olduğu gibi Bursaspor'a bırakılmasına yönelik Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye yetki verildi. Yetkilendirme, mecliste grubu bulunan bütün partilerin oy birliğiyle yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, alınan kararın hayırlı olması dileğinde bulundu. Bursaspor'un şehrin en önemli markası olduğunu ve kamu yararına faaliyet gösterdiğini kaydeden Başkan Altepe, kulüple belediye arasında yapılacak sözleşme sonrasında uygulamanın yürürlüğe gireceğini ifade etti. Bursaspor'un Zambiyalı oyuncu Mbesuma'nın bonservis bedelinin geç ödenmesi nedeniyle Avrupa kupalarından 1 yıl men ve 100 bin Euro para cezası aldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Kulüp hesaplarını düzeltmezse, bir kez daha ceza alacak ve durum iyice kötüye gidecek. Eğer düzeltirse, ceza belki de kalkacak” dedi.

Stadyumun Bursaspor'a devredilmesine ilişkin Konya ve Kayseri örneklerini incelediklerini, kiralamanın nasıl yapılabildiğini detaylarıyla tespit ettiklerini belirten Başkan Altepe, Bursaspor için en uygun kira bedelini belirlediklerini kaydetti. Kiralamanın kulübe aylık 60 bin TL bedelle 10 yıl boyunca yapıldığını kiralandığını vurgulayan Başkan Altepe, “Bütün işletmeleri ticarethaneleriyle birlikte kulübe devretmiş bulunuyoruz. Açılışı da belediye olarak inşallah biz yapacağız” diye konuştu.

Başkan Altepe, meclis toplantısında, 45 bin kişilik stadyumun açılış maçı için Barcelona futbol takımının getirilmesinin düşünüldüğünü de açıkladı. Durumun kesinlik kazanmadığını fakat yüksek ihtimal taşıdığını belirten Başkan Altepe, açılış maçı için gün belirlemeye, program oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

(İHA)

 


Etiketler: Stadyumun  Gelirleri  Bursaspor  A  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER