suç şebekesinde polis de var

SUÇ ŞEBEKESİNDE POLİS DE VAR

Adana genelinde organize suç örgütlerine yönelik yürütülmekte olan çalışmalar kapsamında, liderliğini H.D.’nin yaptığı suç örgütüne yönelik eş zamanlı olarak toplam 24 ayrı adrese operasyon düzenlendi.

Tarih : 16 Ocak 2015, 11:48
Puan Ver : Suç Şebekesinde Polis De Var(7/10)3


Adana'da suç örgütü kurup işlettikleri 3 barda zorla konsomatris ve solist çalıştırdıkları, müşterilere senet imzalattıkları ve tefecilik yaptıkları ileri sürülen, aralarında bir polis memurunun da bulunduğu 14 kişi yakalandı.

Adana genelinde organize suç örgütlerine yönelik yürütülmekte olan çalışmalar kapsamında, liderliğini H.D.'nin yaptığı suç örgütüne yönelik eş zamanlı olarak toplam 24 ayrı adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda, biri Osmaniye'de görevli polis memuru, 14 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

1.5 yıl süren teknik takibin ardından gözaltına alınan zanlıların Adana'da kentte işlettikleri 3 ayrı barda zorla konsomatris ve solist çalıştırdıkları, yüksek tutarda hesabı ödeyemeyen müşterilerine zorla senet imzalattıkları, tefecilik yaptıkları öğrenildi.

Şüpheli şahısların ev, iş yeri ve göstermiş oldukları yerlerde yapılan aramalarda 4 adet tabanca, 206 adet tabanca fişeği, 5 adet av tüfeği fişeği, 8 adet flaş bellek, 7 adet bilgisayar, 1 adet harddisk, 28 bin TL tutarında 2 adet çek, 43 bin 500 TL tutarında 5 adet senet, 5 adet alacak verecek defteri, 2 adet başkasının adına düzenlenmiş kimlik ve kimlik fotokopisi, 107 adet CD ile 1 adet bıçak ele geçirildi.

Emniyette sorgulamaları tamamlanan zanlılar, Adli Tıp Kurumu'nda yapılan sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

 


Etiketler: Suç  Şebekesinde  Polis  De  Var  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER