sultan kösen rüzgar engeline takıldı

SULTAN KÖSEN RÜZGAR ENGELİNE TAKILDI

Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri’ne katılan dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, Feshane bahçesinde dünyanın en büyük uçurtmasını uçurmak istedi.

Tarih : 05 Şubat 2015, 18:09
Puan Ver : Sultan Kösen Rüzgar Engeline Takıldı(8/10)4


Guinnness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın yaşayan en uzun adamı olan Sultan Kösen Mardin Tanıtım Günleri'nde dünyanın en büyük uçurtmasını uçurmak istedi ancak uçurtma rüzgar engeline takıldı.

Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri'ne katılan dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, Feshane bahçesinde dünyanın en büyük uçurtmasını uçurmak istedi. Rüzgarın azizliğine uğrayan Sultan Kösen, uçurtmayı bir türlü havalandıramadı.

“Uçurtmayı ikinci denemede uçurmayı muhakkak uçururuz” diyen Kösen, “Son rötuşları yapıyoruz. İleriki saatlerde bu uçurtmayı uçurup Türkiye semalarına bırakırız inşallah” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin de Sultan Kösen'in yanına gelerek dünyanın en uzun adamı ile fotoğraf çektirdi. Uçurtma hazırlıkları sırasında çocukların aşırı ilgisinden bunalan Sultan Kösen, çocuklardan müsaade istedi.

(İHA)

 


Etiketler: Sultan  Kösen  Rüzgar  Engeline  Takıldı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER