süreç kesilmezse türkiye...

SÜREÇ KESİLMEZSE TÜRKİYE...

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, çözüm sürecine değindi. AK Parti ile PKK arasında mutabakat yapıldığını öne süren Bahçeli...

Tarih : 06 Ocak 2015, 11:27
Puan Ver : Süreç Kesilmezse Türkiye...(5/10)1


MHP lideri Bahçeli, hükümeti yine çözüm süreci üzerinden topa tuttu: “Süreç kesilmezse Türkiye bölünmeye gidecektir.”

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, çözüm sürecine değindi. AK Parti ile PKK arasında mutabakat yapıldığını öne süren Bahçeli, “İmralı canisi tarafından çatısı örülen ve PKK'nın onayladığı ifade edilen zehirli ve zillet mutabakatta neler yazılıdır? Çok dar bir kadronun bildiği ihanet taslağında PKK'ya ne verdiniz? Hangi milli ve tarihi emanetlerden vazgeçtiniz? Erdoğan ve Davutoğlu İmralı canisine özgür kalacağının sözünü verdilerse bu milli birliğin çöküşüdür. PKK'ya özerklik ve genel af sözü verildiyse bu vatana ihanettir” dedi.“ERDOĞAN TEK ADAMLIĞA SOYUNMUŞTUR”

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık edecek olmasını da eleştirerek, “Erdoğan gerekli gördüğü hangi hallerde Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecektir? Davutoğlu'nun yapamadığı ne vardı da Erdoğan devreye girmiştir? Bundan sonra Sayın Ahmet Davutoğlu başbakanım diye ortalıkta nasıl gezecektir. Erdoğan alışılmış Cumhurbaşkanı olmayacağını söylemiştir. Alışılmış Cumhurbaşkanı demek anayasal sınırlarda kalan görev ve yetkilerini aşmayan cumhurbaşkanı demektir. Erdoğan anayasaya uygun davrandığını dillendirmektedir. Kendisi yasalara bu kadar riayet ediyorsa, Anayasanın 103. maddesinde bulunan yemine ne diyecektir? Erdoğan tiranlığa özenmiş, tek adamlığa soyunmuştur” diye konuştu.“TÜRK SİYASİ TARİHİN EN UTANÇ VERİCİ KARARLARINDAN BİRİ”

Bahçeli'nin gündeminde 4 eski bakanla ilgili komisyon kararı da vardı. Dün alınan karar için “Türk siyasi tarihin en utanç verici kararlarından biri” nitelemesini yapan Devlet Bahçeli, “Yüce Divana gitmemek için yüce vicdan sömürüsü yapanlar biliniz ki tıpış tıpış adaletin önüne çıkacaksınız ve biriken bedeli ödeyeceksiniz” dedi.

“Bakanların meclis genel kurulundaki oylamada layık oldukları muameleye uğramaları gerekmektedir” diye devam eden MHP lideri, “Bunlar ilk önce adalete teslim edilmeli, arkasından da diğerleri paşa paşa, peş peşe onları takip etmelidir” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Süreç  Kesilmezse  Türkiye  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER