SURİYELİ MÜLTECİLERLE İLGİLİ ŞOK AÇIKLAMA !


SURİYELİ MÜLTECİLERLE İLGİLİ ŞOK AÇIKLAMA !
Tarih : 10 Şubat 2015, 14:30
Puan Ver : Suriyeli Mültecilerle İlgili Şok Açıklama !(10/10)6


CHP iktidarında Suriye'ye de Irak'a da barışı getireceğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, '1 milyon 700 bin mülteciye de -Suriye'ye huzur geldi, git kardeşim, kendi ülkende çalış- diyeceğiz' ifadelerini kullandı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, hayata veda eden Müzeyyen Senar'a rahmet diledi. CHP iktidarında Ortadoğu'ya barış getireceklerini savunan Kılıçdaroğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti olarak, ben de Başbakan olarak, asla ve asla savaştan kavgadan yana olmayacağım. İnsanları silahlandırmadan yana olmayacağım. Suriye'ye de Irak'a da her tarafa da barışı getireceğim. Suriyeli kardeşlerime diyeceğim ki, 'Bir milyon 700 bin kardeşim, git kardeşim, baba ocağına geri dön, sana her türlü yardımı yapacağız.' Sana şu ana kadar 5,5 milyar dolar harcadık, helali hoş olsun. Ama CHP iktidarında 'Suriye'ye huzur geldi, git kardeşim kendi ülkende çalış' diyeceğiz' dedi.BAŞBAKAN'A YANIT

Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun iç güvenlik paketiyle ilgili meydan okumasına da yanıt verdi. CHP lideri, 'Efendim neymiş; bu yasa AB'de de aynen uygulanıyormuş. Pes ya, vallahi pes. Daha bakın yeni açıklama var. AB yetkililerinin bu yasanın demokratik olmadığı yönünde açıklamaları var. Yahu başbakansın senin önüne konmuyor mu? Ben soruyorum -AB'de var- diyor. Sapanla taş attı 4 yıl, silahla adam vurdu 1 yıl. Hangi ülkede var ya, söyle görelim bakalım. Halkı kandırıyorlar, söylediklerinin tamamının cezası var. yüzünü kapatan terör örgütü üyesi, terörle mücadele yasasında zaten bunun cezası var. Sen ceza verdin de biz engel mi olduk? Hepsinin cezası var ama ortada başbakan yok, hükümet yok' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Suriyeli  Mültecilerle  İlgili  Şok  Açıklama    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER