tam 180 kilogram !

TAM 180 KİLOGRAM !

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele(KOM) Şubesi’ne bağlı Narkotik Timleri istihabrat üzerine çalışma başlatarak, Abdullah G’nin kullandığı 33 EH 833...

Tarih : 12 Ocak 2015, 15:54
Puan Ver : Tam 180 Kilogram !(6/10)2


Şanlıurfa'da polis yaptığı uyuşturucu operasyonunda 180 kilogram eroin ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele(KOM) Şubesi'ne bağlı Narkotik Timleri istihabrat üzerine çalışma başlatarak, Abdullah G'nin kullandığı 33 EH 833 plakalı TIR'ı Şanlıurfa-Mardin karayolunda durdurdu. Narkotik köpeği Dark'ın da katıldığı aramada, 180 kilogram eroin bulundu. KOM Şubesi binasında Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ile birlikte basın açıklaması düzenleyen Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, operasyonun son yıllarda yapılan en büyük uyuşturucu madde operasyonu olduğunu ifade etti. Operasyon ile ilgili bilgi veren Küçük, “Arama yapılan bir TRI'ın dorsesinde ve gizli bölmelerinde yaklaşık 180 kg uyuşturucu ele geçirilmiştir. Yaklaşık 5 yüz bin kişiyi zehirleyebilecek kapasiteye sahiptir. Başta emniyet müdürümüz olmak üzere bütün personelimizi tebrik ediyorum. Geldiğimiz günden beri bu işe savaş açtık. Çocuklarımızı zehirlemek isteyenlere hiçbir şekilde müsamahamız yoktur. Bundan sonra da en yoğun şekilde savaşımıza devam edeceğiz. Amacımız yavrularımızı korumaktır, bu alanda kötü niyetli kimseye fırsat tanımayacağız” dedi.

Küçük, operasyonda ismini açıklamadığı bir kişinin gözaltına alındığını ve adli mercilere sevk edildiğini ifade etti. Küçük açıklamasının ardından Emniyet müdürü Pınarbaşı ve operasyonu gerçekleştiren polis, amir ve müdürlerini de kutladı.

(İHA)

 


Etiketler: Tam  180  Kilogram    Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER