tam 40 kilo !

TAM 40 KİLO !

Balıkçıların ağına takılan toriğin lodos nedeniyle yolunu şaşırıp Karadeniz’e yöneldiği ve ağlara takıldığı ifade edildi.

Tarih : 03 Şubat 2015, 17:15
Puan Ver : Tam 40 Kilo !(9/10)5


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde tezgahta sergilenen 40 kiloluk torik görenleri hayrete düşürüyor. Balıkçıların ağına takılan toriğin lodos nedeniyle yolunu şaşırıp Karadeniz'e yöneldiği ve ağlara takıldığı ifade edildi.

İlçede lodos sonrasında denize açılan balıkçılar, ağlarına takılan 40 kiloluk torik balığını (Ton balığı) tezgahlarında sergiliyor. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında izlediği torik balığı parçalanarak satılacak. Parçalanmadan önce sergilenen balığın kilosunun 30 liradan satılacağı belirtildi. Vatandaşlar ilk kez böyle büyük bir balık gördüklerini söylerken, balığın resmini de çekti.

Balığı tezgahında sergileyen iş yeri sahibi Şenol Sönmez konuşmasında, 'Bu balık fırtına ile beraber Karadeniz'e giren ton balıklarından bir tanesidir. Yaklaşık olarak 40 kilo geliyor. Fırtına ve lodosla beraber yolunu şaşırdı. Buradaki balıkçıların ağlarına takıldı. Bu balık 40 kilo olduğundan ve bir müşteri alamayacağından dolayı parçalayarak satacağız. Kilosu 30 liradan satılacak. Temizlendikten sonra yaklaşık 600-700 liraya satılacak' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Tam  40  Kilo    Zonguldak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER