tarhan taziye evinde

TARHAN TAZİYE EVİNDE

Tarhan, Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın Mersin’deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Tarih : 15 Şubat 2015, 16:42
Puan Ver : Tarhan Taziye Evinde(6/10)2


Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, vahşice öldürülen üniversite öğrencisinin ailesinin şu an cehennem yaşadığını belirterek, 'Bu cehennem ateşini söndürecek tek şey, bu canilerin hak ettikleri cezayı bulmasıdır' dedi.

Tarhan, Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın Mersin'deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ailenin, Barış Mahallesi'ndeki evine gelen Tarhan, baba Mehmet Aslan ve anne Songül Aslan ile görüşerek baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Çıkışta, 'Burada hayat durmuş, hayat devam etmiyor' diyerek gazetecilere açıklamalarda bulunan Tarhan, 'Söylenecek çok az şey var. Cehennem yaşıyor aile. Bu cehennem ateşini söndürecek tek şey bu canilerin hak ettikleri cezayı bulmasıdır. Başka hiçbir şey hafifletemez' ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin, 'Hak ettikleri ceza nedir? İdam tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?' şeklindeki sorusunu yanıtlayan Tarhan, şöyle devam etti:

'Şu anda devlet adaleti sağlamak zorunda. Burada siyaset yapılmaz çok üzgünüm. Kız annesi olarak, yargıç bir hukukçu olarak çok çok üzgünüm. Bununla mücadele edilmeli. Daha kaç kadın, kaç genç kız için mezarlar kazılacak bu ülkede. Buna birileri itiraz etmek zorunda. Kadınlar birlikte olmalı. O anneleri, kız çocuklarını korumak için mücadele etmeye çağırıyorum. Bu ülkenin kadınları, çocukları, genç kızları olarak bunları hak etmiyoruz. Güvenliklerini sağlamak zorunda devlet. Buna kim sebep olmuşsa, kim teşvik etmişse, canileri cezalandırmak da dahil bununla mücadele etmek zorundayız, tüm kadınlar olarak.'

Tarhan, ziyaretinin ardından evden ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Tarhan  Taziye  Evinde  Mersin  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER