'tbmm 4 bakanın  yargılanmasını  reddetmelidir'

'TBMM 4 BAKANIN YARGILANMASINI REDDETMELİDİR'

Avukatlık bürosunda basın mensuplarına basın açıklaması yapan Avukat Necati Karabay, dört Bakanın yolsuzluk iddiaları ile ilgili olarak TBMM’de yüce divan oylaması yapılacağını ifade etti.

Tarih : 05 Ocak 2015, 17:57
Puan Ver : 'tbmm 4 Bakanın Yargılanmasını Reddetmelidir'(9/10)5


Hukukçular Derneği Malatya Şube Başkanı Av. Necati Karabay dört eski Bakan hakkındaki yolsuzluk iddiaları ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Avukatlık bürosunda basın mensuplarına basın açıklaması yapan Avukat Necati Karabay, dört Bakanın yolsuzluk iddiaları ile ilgili olarak TBMM'de yüce divan oylaması yapılacağını ifade etti. Karabay, Ak Parti karşıtı tüm partiler, Sözcü, Taraf, Hürriyet gibi yazılı basın dört Bakanın yüce divanda yargılanıp beraat etmeleri gerektiğini söyleyerek “Ak Parti'ye tuzak kurmuş, Ak Parti içindeki bir kısım milletvekillerini de bu tuzağa düşürmeye çalışmaktadırlar. Bize göre bu davalar Ak Partiyi iktidardan uzaklaştırma ve Sayın Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan'a kadar uzatmak istedikleri bir oyundur. Bu yolsuzluk soruşturmaları ile ilgili olarak takipsizlik kararı verilmiş, soruşturmaları yürüten ve usulsüzlük yapan savcılar HSYK tarafından açığa alınmış iken ilgili Bakanların yolsuzluk yaptığını iddia etmek doğru değildir. Bu nedenle TBMM yolsuzluk komisyonu tavrını net bir şekilde ortaya koyarak, yüce divanda da yargılamayı reddetmelidir”dedi.

(İHA)

 


Etiketler:   Tbmm  4  Bakanın    Yargılanmasını    Reddetmelidir    Malatya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER