tecrübeli bir isim daha ak parti'den aday adayı

TECRÜBELİ BİR İSİM DAHA AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI

Kuruluşundan itibaren Ak Parti'de çeşitli kademelerde görev yapan Siyaset Bilimci Selim Cerrah, Ak Parti'den aday adayı oldu.

Tarih : 12 Şubat 2015, 16:00
Puan Ver : Tecrübeli Bir İsim Daha Ak Parti'den Aday Adayı(0/10)0


Seçim takvimi ilerledikçe iktidar partisindeki seçim yarışı da hız kazandı. Yıllardır Başkent'te siyaset yapan isimler bir bir aday adaylığı başvurularını Adalet ve Kalkınma Partisi'ne yapmayı sürdürüyor. O isimlerden biri de Siyaset Bilimci Selim Cerrah Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevi de yürüten Cerrah, Ankara'dan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Selim Cerrah kimdir?1970 yılında Rize'de dünyaya gelen Selim Cerrah, Rize İmam Hatip Lisesi'nden 1990 yılında, Gazi Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi bölümünden de 1996 yılında mezun oldu.Cerrah siyasi yaşamına lise yıllarında Refah Partisi ile başladı. 1996-1998 yılları arasında RP Rize milletvekili Şevki Yılmaz'ın TBMM'de danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda hafız olan Cerrah, Ak Parti'de Ankara'da il ve ilçe teşkilatlarında farklı kademelerde görevler üstlendi.Ankara farklı medya kuruluşlarında çalıştı. 1994-2013 yılları arasında Hedef, Arifan Radyo'da program sunuculuğu yaptı.Son olarak 2012-2014 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl yönetiminde İl Başkan Yardımcısı olan Cerrah, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde milletvekilliği aday adaylığı başvurma düşüncesi sebebiyle son kongrede görev almadı.Cerrah, başta Milli Gençlik Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun kurucusu ve üyesi olarak hizmet etti.Hacı Bayram-ı Veli Camii ve çevresinin rehabilitasyonu projesinde koordinasyon grubunda yer alan Cerrah, Ankara ve çevre illerde İmam Hatip Liselerinin yaygınlaştırılması çalışmalarıyla dikkat çekti.İmam Hatiplilerin abisi olarak bilinen Selim Cerrah, evlidir.
Etiketler: Tecrübeli  Bir  İsim  Daha  Ak  Parti  Den  Aday  Adayı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER