telefon yardımı olmasaydı ölebilirdim

TELEFON YARDIMI OLMASAYDI ÖLEBİLİRDİM

Kar nedeniyle yolları kapanan ve ambulans gidemeyen Bafra’nın Meşetürkmenler Mahallesi’nde, 112 Acil Servisi’nde görevli 26 yaşındaki Paremedik Zuhal Bektaş tarafından telefonla neler yapılması gerektiği anlatılarak doğum yapması sağlanan anne Binnaz Genç ve bebeğinin sağlık durumları iyi.

Tarih : 12 Ocak 2015, 15:30
Puan Ver : Telefon Yardımı Olmasaydı Ölebilirdim(7/10)3


Samsun'da 112 görevlisi tarafından telefonla tarif edilerek doğum yaptırılan anne, “Telefon yardımı olmasaydı ölebilirdim” dedi.

Kar nedeniyle yolları kapanan ve ambulans gidemeyen Bafra'nın Meşetürkmenler Mahallesi'nde, 112 Acil Servisi'nde görevli 26 yaşındaki Paremedik Zuhal Bektaş tarafından telefonla neler yapılması gerektiği anlatılarak doğum yapması sağlanan anne Binnaz Genç ve bebeğinin sağlık durumları iyi.

Bafra Devlet Hastanesi'nde tedavisi tamamlanan Binnaz Genç (25), “Telefonla doğum oldu. Köyün hanımları yaptırdı. Yollar kapalı olduğu için evde doğum yaptım. Çocuğum çok sağlıklı. Katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Telefon yardımı olmasaydı ölebilirdim. Elektrik de yoktu. El feneri ve mum ışığında doğum yaptım” diye konuştu.

Baba Kerim Genç (33) ise fırtınalı ve rüzgarlı bir havada doğan bebeklerine Ayaz ismini vermeyi düşündüklerini söyledi.

(İHA)

 


Etiketler: Telefon  Yardımı  Olmasaydı  Ölebilirdim  Samsun  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER