TERMOSİFON, KLOZET... HER ŞEYDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI


TERMOSİFON, KLOZET... HER ŞEYDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI
Tarih : 04 Şubat 2015, 13:57
Puan Ver : Termosifon, Klozet... Her Şeyden Uyuşturucu Çıktı(7/10)3


İstanbul Halkalı Gümrük Müdürlüğü'nde 50 kilo 725 gram eroin ele geçirildi.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri ihracat işlemleri kapsamında bir firmanın yurt dışına göndermek istediği eşyaları risk kriterleri çerçevesinde değerlendirdi. Arnavutluk plakalı araç, gümrük muhafaza memurları tarafından narkotik detektör köpekleri eşliğinde detaylı aramaya alındı.

İhracat beyannamesinde termosifon, lavabo, klozet ve su armatürlerinden oluştuğu görülen yüklerin incelenmesi sonucunda, termosifon kazanlarının yan duvarlarında ve su armatür kutuları içine yerleştirilmiş etrafı koli bandı ile sarılı paketler ortaya çıkarıldı.

Uyuşturucu test kiti ile yapılan ön analizde ele geçirilen maddenin eroin olduğu belirlendi. Yapılan sayım ve tespitlerde uyuşturucunun toplamda 98 paket içerisinde 50 kilo 725 gram ağırlığında olduğu tespit edildi.

Savcılık talimatı doğrultusunda uyuşturucu maddeye, araca ve araçta ele geçirilen yüke el konuldu. Olayla ilgili İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü 5 şüpheli şahsı farklı adreslerde yakalayarak gözaltına aldı.

Şüpheliler hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.  

(İHA)

 


Etiketler: Termosifon  Klozet  Her  Şeyden  Uyuşturucu  Çıktı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER