tokat'ta tehlikeli gerginlik

TOKAT'TA TEHLİKELİ GERGİNLİK

Tokat’ta Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) önünde toplanarak ’Birleşik Haziran Harekatı’ adı altında Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş yapmak isteyen gruba polisi izin vermedi.

Tarih : 11 Ocak 2015, 14:39
Puan Ver : Tokat'ta Tehlikeli Gerginlik(7.3/10)3


Tokat'ta 'Birleşik Haziran Harekatı' adı altında yürüyüş yapmak isteyen gruba tepki gösteren vatandaşlarla eylemciler arasında yaşanan gerginlik sonucu arbede çıktı.

Tokat'ta Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) önünde toplanarak 'Birleşik Haziran Harekatı' adı altında Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüş yapmak isteyen gruba polisi izin vermedi. Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Murat Salman, ÖDP Merkez İlçe Başkanı Önder Konuk'u yürüyüş izinleri olmadığını, bu nedenle basın açıklaması yapıp dağılmaları yönünde uyardı. Konuk ise valiliğe başvurduklarını ve siyasi parti oldukları için yürüyebileceklerini kaydetti. Bu sırada çevrede güvenlik önlemi alan çok sayıda polis grubun etrafında etten duvar ördü.

Tokatspor maçına giden bazı taraftarın gruba tepki göstermesi sonucu kısa süreli arbede yaşandı. Çevik kuvvet polisi iki grubu birbirinden uzaklaştırmak için arada bariyer oluşturdu. Grup adına Erdal Topçam, basın açıklaması sonrasında da vatandaşlar gruba tepki gösterdi. Basın açıklamasının ardından grup, polis çemberinde parti binası önünde yürüdü. Burada da kısa süreli gerginlik yaşandı. Alınan güvenlik önlemleri sonucu olay büyümeden sakinleştirilirken, grup olaysız bir şekilde dağıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Tokat  Ta  Tehlikeli  Gerginlik  Tokat  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER