tüm mahalleli onun için seferber oldu

TÜM MAHALLELİ ONUN İÇİN SEFERBER OLDU

Yangın, saat 06.30 sıralarında Beyoğlu Çukur Mahallesi Kalyoncu Kulluğu Caddesi üzerindeki bir binada meydana geldi.

Tarih : 28 Ocak 2015, 08:51
Puan Ver : Tüm Mahalleli Onun İçin Seferber Oldu(7/10)3


Beyoğlu'nda bir binada çıkan yangında dumandan etkilenen yaşlı kadına yardım için tüm mahalleli seferber oldu. Sağlık ekipleri tarafından tedavisi yapılan kadının şok geçirdiği belirlendi.

Yangın, saat 06.30 sıralarında Beyoğlu Çukur Mahallesi Kalyoncu Kulluğu Caddesi üzerindeki bir binada meydana geldi. İddiaya göre, yaşlı bir kadının yaşadığı bir evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürdü. Polis ekipleri ise caddeyi şerit çekerek kapattı.YAŞLI KADIN DUMANDAN ETKİLENDİ

Yangının söndürüldüğü esnada 80 yaşındaki Nuran isimli yaşlı bir kadın dumandan etkilendi. Değneğiyle apartmandan indirilen yaşlı kadın, mahalleli tarafından evinin karşısındaki bir dükkan da sandalyeye oturtuldu. Ardından vatandaşlar dumandan etkilenen yaşlı kadın için sağlık ekiplerine bilgi verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri şok geçirdiğini gözlenen yaşlı kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Tansiyonu düştüğü öğrenilen yaşlı kadının şok geçirdiği gözlendi. Olayın verdiği şokla çaresizce etrafına bakan kadını mahalledeki kadınlar teselli etti.

Yangını gören Aydın Yüceoğlu isimli bir vatandaş, “Kahvede otururken bir anda arkadaşlar yangın var dedi. Geldiğimiz de yanıyordu. Binada yaşlı kadın oturuyormuş sanırım, kadın dumandan etkilenince dükkana götürdüler” dedi.

Polis ekipleri yangının molotof kokteyli atılması nedeniyle oluşabileceği ihtimalini araştırıyor.

(İHA)

 


Etiketler: Tüm  Mahalleli  Onun  İçin  Seferber  Oldu  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER