TÜRK BALIKÇIYA YUNANİSTAN'DA İŞKENCE


TÜRK BALIKÇIYA YUNANİSTAN'DA İŞKENCE
Tarih : 06 Ocak 2015, 09:51
Puan Ver : Türk Balıkçıya Yunanistan'da İşkence(7/10)3


Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yaşayan Ulvi Aygün avlanmak için açıldığı Ege Denizi'nin Yunanistan sınırında, Yunan güvenlik güçlerince yakalanarak nezarethaneye atıldı. Ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde işkence gördüğünü anlatan balıkçının yakınları, yetkililerden yardım istedi.

Lapseki ilçesinde yaşayan Ulvi Aygün, balık avlamak ve midye çıkarmak için açıldığı Ege Denizi'nde, Yunan karasularına geçince, Yunanistan güvenlik güçlerince yakalanarak nezarete atıldı. İki çocuğuyla ortada çaresiz kalan anne Gizem Aygün devlet büyüklerine seslenerek eşinin Türkiye'ye getirilmesini istedi. Eşini en son 10 gün önce gördüğünü ifade eden Gizem Aygün, “Eşim balık tutmak için Edirne Yenikadın köyü önlerindeydi. Yunan polisi, eşim kaçarken 2 defa botuna ateş etmiş. Türkiye sınırında almışlar. Şu anda, Yunanistan'ın Thesprotia nezaretinde olduğunu öğrendik. Kocamı darp etmişler, kolu çıkmış. Ben kocamı istiyorum sadece. Başbakanımıza sesleniyorum buradan. Elimden hiçbir şey gelmiyor. Çocuklarımla beraber ortada kaldım. Çalışamıyorum, daha bebeğim küçük, sekiz aylık. Ailemin de fazla maddi imkanı yok' dedi.

Yunanistan nezarethanesinde tutulan Türk genci Ulvi Aygün'ün annesi Aliye Aygün, “Benim oğlum arkadaşlarıyla beraber balığa çıkarken tam Türk sınırında kıyıda Yunan polislerine yakalandı. Bota iki el ateş ederek oğlumu yakaladılar ve döve döve Yunanistan'a götürdüler. Türk konsolosluğuna benim oğlumun adı düştü. Ben muhakkak oğlumu istiyorum, gelsin. Eli ayağı da kırılsa, kaşı da yarılsa ben oğlumu istiyorum. En son oğlumdan dün haber aldım. ‘Anne, benim kaşımı gözümü oydular. Kolum çıktı, oynatamıyorum' dedi bana” diye konuştu.

Lapseki ilçesindeki ana evinde Ulvi Aygün'ün 5 yaşındaki kızı Sıla ile 8 aylık oğlu Selim, olanlardan habersiz babalarının eve dönmesini bekliyor. Babası gelmeden uyuyamayacağını söyleyen Sıla, elinden anne ve babasının fotoğrafını düşürmüyor.

(İHA)

 


Etiketler: Türk  Balıkçıya  Yunanistan  Da  İşkence  Çanakkale  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER