Türk modacı Paris'e damgasını vurdu

TÜRK MODACI PARİS'E DAMGASINI VURDU

Fransa’da yaşayan Türk modacı Dice Kayek tarafından hazırlanan son modelleri Paris Haute Couture İlkbahar-Yaz 2015 Moda Haftası’nda Tokyo Sarayı’nda gerçekleştirilen defilede farklı bir konseptle tanıtıldı.

Tarih : 26 Ocak 2015, 18:06
Puan Ver : Türk Modacı Paris'e Damgasını Vurdu(10/10)6


Fransa'da Türk Modacı Dice Kayek, el işçiliği ile hazırlanan Paris Haute Couture İlkbahar-Yaz 2015 Moda Haftası kapsamında ikinci 'Couture' koleksiyonunu başkent Paris'te bulunan Tokyo Sarayı'nda gerçekleştirdiği sunumla son modellerini tanıttı.

Fransa'da yaşayan Türk modacı Dice Kayek tarafından hazırlanan son modelleri Paris Haute Couture İlkbahar-Yaz 2015 Moda Haftası'nda Tokyo Sarayı'nda gerçekleştirilen defilede farklı bir konseptle tanıtıldı. Haute Couture Federasyonu'nun yeni başkanı Ralph Toledano'nun bu sezon yürürlüğe koyduğu uygulama ve şartlar nedeniyle birçok moda tasarımcısı elemeye tabi tutulurken Dice Kayek'in Haute Couture Federasyonu Kurul tarafından özel olarak davet edildiği öğrenildi. Christian Dior markasının defilesi ile aynı gün gerçekleşen ve el işçiliği yapılarak hazırlanan Dice Kayek Couture defilesinde, 'Couture' teknik ve kurallarına uygun olarak hazırlanmış 23 parça yer aldı. Koleksiyonun yapım aşamasında bazı yeni ve farklı teknikleri de deneyen Türk modacının, koleksiyonda yer alan bazı kıyafetleri yap-boz tekniği ile parçalayıp farklı stildeki bir elbise ile birleştirerek yeniden tasarladığı öğrenildi.

Moda severlerin ilgiyle takip ettikleri Dice Kayek'in defilesi dakikalarca alkışlandı.

(İHA)

 


Etiketler: Türk  Modacı  Paris  E  Damgasını  Vurdu  Paris  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER