Türkiye 15 ülkenin de içinde olan bir elit hakem verdi FIFA'ya

TÜRKİYE 15 ÜLKENİN DE İÇİNDE OLAN BİR ELİT HAKEM VERDİ FIFA'YA

Antalya’nın Serik İlçesi Belek Turizm Merkezi Calista Otel’de Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) düzenlediği Kış Semineri öncesi, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve yönetim kurulu üyeleri açıklamalarda bulundu.

Tarih : 15 Ocak 2015, 21:39
Puan Ver : Türkiye 15 Ülkenin De İçinde Olan Bir Elit Hakem Verdi Fıfa'ya(5/10)1


MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, “Hedefimiz Türk hakemliği olarak UEFA ya da Şampiyonlar Ligi'nde bir final yönetmek. 2016 senesinde de Avrupa Şampiyonası finallerinde bir Türk hakeminin final maçında yer alması planlarımız arasında” dedi.

Antalya'nın Serik İlçesi Belek Turizm Merkezi Calista Otel'de Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) düzenlediği Kış Semineri öncesi, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve yönetim kurulu üyeleri açıklamalarda bulundu.“22 HAKEMDEN 1 TANESİ DE TÜRK”

MHK Yönetim Kurulu'nu tanıtarak sözlerine başlayan Başkan Namoğlu, “Türk hakemliği bakıldığında son yıllarda bugün Cüneyt Çakır elit kategoride ve dünya çapında 22 hakemden 1 tanesi de Türk. Bu 22 elit hakeme baktığımızda 15 ülkeden meydana gelmektedir. Türkiye 15 ülkenin de içinde olan bir elit hakem verdi FIFA'ya. O 15 ülkenin içerisinde Fransa yoktur örneğin. Bir diğeri ise birinci kategoride 68 hakem var. Burada da 2 hakemimiz Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya yer almaktadır. Bu da Türk hakemliği açısından uluslararası düzeyde başarılıdır diye düşünüyorum. Geçmişten bugüne kadar gelen eğitim hizmetleri veren arkadaşların buna katkısı olduğunu da unutmamak lazım” açıklamasında bulundu.

“Türkiye Ligi gibi hakemlerin sahada hata yapmalarını bütün dünyada görmekteyiz. Ülkemizde de, dünya da da belli hakem hataları vardır” diyen Namoğlu, hakem hatalarıyla ilgili bir sunumda bulundu.

Gösterilen sunumda ise Dünya Kupası maçı olan Brezilya - Kolombiya karşılaşmasında yaşanan hakem hataları gösterildi. Bu maçta yapılan sert müdahaleler ekrana gelirken, kart verilmeyen pozisyonun kart gösterilmesi gerektiği de maçın alt yazısında gösterildi. Zuniga'nın Neymar'a yaptığı harekette de çalınmayan ve dünyada aylarca konuşulan pozisyona da sunumda yer verilirken, başkan Namoğlu bu hataları da tek tek anlattı. Geçen hafta sonu oynanan Barcelona - Atletico Madrid maçında Lionel Messi'nin eliyle topu alıp gol pası verdiği görüntü de sunum da yer alırken bu hataların dünyanın her yerinde yapıldığı Namoğlu tarafından vurgulandı.

(İHA)

 


Etiketler: Türkiye  15  Ülkenin  De  İçinde  Olan  Bir  Elit  Hakem  Verdi  Fıfa  
Ya  Antalya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER