'türkiye almanya için önemli bir ortaktır'

'TÜRKİYE ALMANYA İÇİN ÖNEMLİ BİR ORTAKTIR'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Federal Almanya Avrupa Birliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ile Alman-Türk Parlamenter Grup Başkanı Michelle Müntefering’i kabul etti.

Tarih : 12 Şubat 2015, 12:36
Puan Ver : 'türkiye Almanya İçin Önemli Bir Ortaktır'(7/10)3


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Federal Almanya Avrupa Birliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ile Alman-Türk Parlamenter Grup Başkanı Michelle Müntefering'i kabul etti. Roth kabulde Türkiye'nin Almanya için önemli bir ortak olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, dün hükümeti temsilen katıldığı Federal Almanya'nın 6. Cumhurbaşkanı Richard von Weizsaecker'in cenaze töreninin ardından bugün Federal Almanya'nın Avrupa Birliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ile Alman-Türk Parlamenter Grup Başkanı Michelle Müntefering'i kabul etti. Avrupa Birliği ve Almanya-Türkiye ilişkileri ile ortak yapılabilecek çalışmalar konusunda görüşmeler yapacaklarını söyleyen Bakan Kılıç, “İlişkileri geliştirme anlamında her zaman beraber çalıştığımız Almanya hükümeti ile ikili yapacağımız görüşmeler sonucunda umarım memnun bir şekilde Türkiye'den ayrılırlar” dedi.

“Almanya'nın büyük bir dostu olan Bakan Çağatay Kılıç'a müteşekkiriz” diyen Bakan Roth ise, bugün Türkiye'nin dostu olarak bu ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Roth, demokrasi, hukuk ve özgürlüğü paylaşmanın önemine dikkati çekerek, görüşmede özellikle genç nesiller konusunu ele alacaklarını söyledi. Roth şöyle konuştu:

“Bu bağlamdaki ilişkileri ve bilgi alışverişlerini daha da geliştirmeyi umuyoruz. Bu vesileyle birlikte geleceği inşa etmek istiyoruz. Türkiye, Almanya için çok önemli bir ortaktır ve gelecekte de çok önemli bir ortak olmaya devam edecektir.”

(İHA)

 


Etiketler:   Türkiye  Almanya  İçin  Önemli  Bir  Ortaktır    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER