TÜSİAD'ın 'Merkez Bankası' açıklaması şaşırtmadı

TÜSİAD'IN 'MERKEZ BANKASI' AÇIKLAMASI ŞAŞIRTMADI

TÜSİAD ve Dünya Bankası tarafından Conrad Otel’de 'Küresel Ekonomik Beklentiler 2015: Mali Hareket Alanı Yaratmak ve Kullanmak' başlıklı konferans düzenlendi.

Tarih : 06 Şubat 2015, 11:57
Puan Ver : Tüsiad'ın 'merkez Bankası' Açıklaması Şaşırtmadı(8/10)4


TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, Merkez Bankalarının ana görevinin fiyat istikrarı olduğunu vurgulayarak, “Bağımsız kurumlarımızın bağımsızlığını önemsiyoruz. Bu konuda TÜSİAD'ın görüşü hiçbir şartta değişmeyecektir” dedi.

TÜSİAD ve Dünya Bankası tarafından Conrad Otel'de 'Küresel Ekonomik Beklentiler 2015: Mali Hareket Alanı Yaratmak ve Kullanmak' başlıklı konferans düzenlendi. Konferansta konuşan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, Merkez Bankalarının ana görevinin fiyat istikrarı olduğunu belirterek, “Merkez Bankaları geleneksel olmayan bir seri hedef ve aracı kullanmaya başladı. Türkiye örneğinde de bunu hep birlikte tecrübe ettik. TÜSİAD olarak daha öncede vurguladık, Merkez Bankaları refah yaratamazlar. Merkez Bankalarının ana görevi fiyat istikrarıdır. Bu arada belki gündem ile ilgili de bir tespit yapmak lazım. Bağımsız kurumlarımızın bağımsızlığını TÜSİAD olarak önemsiyoruz. Yıllardır bütün söylemlerimizde bu kurumların bağımsızlığının Türkiye ekonomisi için öneminin burada bir kere daha altını çiziyorum. Bu konuda TÜSİAD'ın görüşü hiçbir şartta değişmeyecektir. Dolayısıyla ülkemizde son dönemde bu yönde kamuyu ve iş dünyasının kafasını karıştıran gelişmelerinde bir an evvel sonlandırılmasını şahsen ve TÜSİAD olarak diliyorum'' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Tüsiad  In    Merkez  Bankası    Açıklaması  Şaşırtmadı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER