uludağ'da kayak keyfine sis engeli

ULUDAĞ'DA KAYAK KEYFİNE SİS ENGELİ

Uludağ, okulların sömestr tatiline girmesinin ardından turist akınına uğradı. Geçen sezona göre daha fazla tatilcinin geldiği Uludağ’da, otellerin doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

Tarih : 28 Ocak 2015, 15:33
Puan Ver : Uludağ'da Kayak Keyfine Sis Engeli(5/10)1


Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da, sömestr tatili yoğunluğu yaşanıyor. Otellerin doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığı zirvede, kayak yapanların yoğun sis sebebiyle kaybolmaması için pistlerdeki mekanik tesisler durduruldu.

Uludağ, okulların sömestr tatiline girmesinin ardından turist akınına uğradı. Geçen sezona göre daha fazla tatilcinin geldiği Uludağ'da, otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Yoğun kar yağışıyla dolan pistleri ise sis vurdu. Sisten dolayı pistlerdeki mekanik tesisler durdurulurken, kayak yapanların güvenliği sağlanmaya çalışılıyor Çocuklarını karne hediyesi olarak Uludağ'a çıkaran aileler ise sise rağmen karın keyfini çıkartıyor. Bazı çocuklar kayak öğretmenleri eşliğinde kayarken, eğitime gerek görmeyenler ise pistte hünerlerini sergiliyor. Dolup taşan pistlerdeki acemi kayakçılar da renkli görüntüler oluşturuyor.

Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta, 'Geçen sezon olumsuz durumdan sonra bu sene hareketli geçiyor. Otellerde doluluk oranı yüzde 100'ü buldu. Geçtiğimiz günlerdeki üniversite etkinliklerinden dolayı genelde öğrenciler geliyor. Artık şimdilerde aile de gelmeye başladı. İnşallah iyi bir sezon geçireceğiz. Biz de üzerimize düşen sorumluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Pistlerde geniş güvenlik önlemleri alıyoruz. Yurt dışına giden tatilcileri Türkiye'deki kayak merkezlerine bekliyoruz' dedi.

Havanın sisli ve fırtınalı olması durumunda mekanik tesisleri durdurduklarını anlatan Usta, 'Bugün de yoğun sis var ve yine durduracağız. Havanın normale dönmesiyle birlikte yeniden faaliyete geçecek. Kayakçıların bu yoğun siste gözümüzün önünde olmasını istiyoruz' diye konuştu.

İlk defa kayak yapan öğrenciler ise karın keyfini çıkarttıklarını belirterek, Uludağ'ın çok güzel olduğunu söyledi.

(İHA)

 


Etiketler: Uludağ  Da  Kayak  Keyfine  Sis  Engeli  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER