ünlü ressam son yolculuğuna uğurlandı

ÜNLÜ RESSAM SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Yüce’nin Kütahya Çamlıca Mahallesi’ndeki evinin önünde, Vali Şerif Yılmaz ile çok sayıda sanatçı ve sanatseverin de hazır bulunduğu kalabalıktan helallik istendi.

Tarih : 07 Şubat 2015, 17:18
Puan Ver : Ünlü Ressam Son Yolculuğuna Uğurlandı(8/10)4


Rahatsızlığı sebebiyle 87 yaşında hayatını kaybeden dünyaca ünlü 'naif ressam' Hüseyin Yüce, son yolculuğuna uğurlandı.

Yüce'nin Kütahya Çamlıca Mahallesi'ndeki evinin önünde, Vali Şerif Yılmaz ile çok sayıda sanatçı ve sanatseverin de hazır bulunduğu kalabalıktan helallik istendi. Çamlıca Cami imamı Üzeyir Bircan, merhum ressam Hüseyin Yüce'nin hayırsever bir sanatçı olduğunu dile getirdi. Bircan, 'Hüseyin Yüce, 20 gün önce de eşi Hatice Hanım'ı kaybetmişti. Mahallemizin bir çok yerinde Yüce'nin bir hayır eserini görmek mümkündür.Kendisi bir süredir rahatsızdı. Her fani gibi Hüseyin Yüce de bu dünyada kendisine verilen ömrünü tamamladı.Allah rahmet eylesin' diye konuştu.

Yüce'nin naaşı daha sonra eller üzerinde mahalle meydanına getirildi. Üzeyir Bircan'ın kıldırdığı cenaze namazına Vali Şerif Yılmaz'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Özdoğan, Galip Gültekin, Murat Arık, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Yüce'nin cenazesi Çamlıca Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi.

(İHA)

 


Etiketler: Ünlü  Ressam  Son  Yolculuğuna  Uğurlandı  Kütahya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER