urfa ve hatay'ı sel vurdu

URFA VE HATAY'I SEL VURDU

Siverek’te sabah saatlerinde hafif şekilde karla karışık olarak etkisini sürdüren yağış akşam saatlerinde şiddetini artırarak sele neden oldu.

Tarih : 06 Ocak 2015, 08:57
Puan Ver : Urfa Ve Hatay'ı Sel Vurdu(8/10)4


Yurdun büyük bölümü karla boğuşurken, Şanlıurfa'nın Siverek ve Hatay'ın Antakya ilçelerinde ise yağışlar sele neden oldu.

Siverek'te sabah saatlerinde hafif şekilde karla karışık olarak etkisini sürdüren yağış akşam saatlerinde şiddetini artırarak sele neden oldu. Gece geç saatlerde yağışın etkisini artırması sebebiyle Siverek-Diyarbakır Karayolu üzerinde bulunan Selimpınar Deresi taştı.

Taşkın sebebiyle yoldan geçen bazı araçlar devrildi. Siverek Belediyesi ekipleri iş makinaları yardımıyla taşan derenin etrafında çalışmalar yaparak taşkını önlemeye çalıştı. Ekiplerin yaklaşık olarak yarım saatlik çalışması sonucunda araçlar çekiciler yardımıyla kurtarıldı. Belediye ekipleri gece boyunca çalışmalarını sürdürerek, vatandaşların taşkınlara karşı dikkatli olması bildirildi.HATAY

Sağanak yağıştan dolayı bir araç yolda kalırken, Antakya ilçesine bağlı Tahta Köprü ve Serin Yol mahallelerinde yağış nedeniyle sel meydana geldi. Selin dağdan getirdiği balçık nedeniyle bazı yollar ve evler zarar gördü. Antakya Belediyesi ekipleri zarar gören mahallelerde çalışma başlatırken, balçıkla kapanan yollar ve zarar gören evlerde çalışma başlatıldı.

Dün sabahtan bu yana devam eden yağış zaman zaman şiddetini arttırarak devam ediyor.

(İHA)

 


Etiketler: Urfa  Ve  Hatay  I  Sel  Vurdu  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER