uyanık memur  dolandırıcıyı yakalattı

UYANIK MEMUR DOLANDIRICIYI YAKALATTI

Edilinen bilgiye göre; önceki gün Ş. Çakmak (62) isimli şahsın kimliğiyle İstanbul’dan Osmaneli PTT Şubesi’ne gelen bir kişi, 20 bin TL kredi kullanmak istediğini söyledi.

Tarih : 15 Ocak 2015, 14:48
Puan Ver : Uyanık Memur Dolandırıcıyı Yakalattı(8/10)4


Bilecik'in Osmaneli ilçesindeki PTT Şubesi'nde sahte kimlikle kredi çekmek isteyen dolandırıcı, şüphelenen uyanık gişe memurunun polisi araması sonucu yakalandı.

Edilinen bilgiye göre; önceki gün Ş. Çakmak (62) isimli şahsın kimliğiyle İstanbul'dan Osmaneli PTT Şubesi'ne gelen bir kişi, 20 bin TL kredi kullanmak istediğini söyledi. PTT Gişe görevlisi şahsın evraklarını incelediğinde nüfus cüzdanındaki bilgiler ile fotoğrafının birbirine uymadığını fark etti. Uyanık gişe görevlisi, oyalamak için 'Bugün veznemizde sizin talep ettiğiniz kadar para yok, yarın gelin verelim' diye söyledi ve şahsı gönderdikten sonra hemen İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak konuyla alakalı bilgi verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri PTT şubesine sabah erken saatlerde gelerek içeride müşteri gibi davranarak beklemeye başladılar. Belli bir süre geçtikten sonra şüpheli krediyi almak için geldiği PTT şubesinde Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından parayı alamadan suç üstü yakaladı.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemeler sonunda para çeken şahsın aslında U. Dikmen (42) olduğunu belirledi. Şahsın sorgusunda, Ş. Çakmak isimli şahsa ait kimliği İstanbul'da gezerken bulduğu ve üstündeki resmi alıp kendi resmini koyduğu, çekeceği krediyle de Osmaneli'den arsa almayı planladığı belirlendi. Şüpheli U. Dikmen, polis sorgusunun ardından Osmaneli Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

(İHA)

 


Etiketler: Uyanık  Memur    Dolandırıcıyı  Yakalattı  Bilecik  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER