uyuşturucu tacirlerine yen yıl 'hediyesi'

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE YEN YIL 'HEDİYESİ'

Edirne-Aksaray-Kocaeli kentleri arasında gerçekleştirilen 2015 yılının ilk uyuşturucu operasyonunda, 50 paket satışa hazır yaklaşık 50 bin adet ecstasy hap ele geçirildi.

Tarih : 05 Ocak 2015, 15:45
Puan Ver : Uyuşturucu Tacirlerine Yen Yıl 'hediyesi'(9/10)5


Jandarma, uyuşturucu tacirlerine yeni yılda da göz açtırmıyor. Edirne-Aksaray-Kocaeli kentleri arasında gerçekleştirilen 2015 yılının ilk uyuşturucu operasyonunda, 50 paket satışa hazır yaklaşık 50 bin adet ecstasy hap ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Edirne İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, İ.D. ve B.Y. isimli şahısların Aksaray ilinden temin ettikleri uyuşturucu maddeyi İstanbul ve Edirne illerine getireceği bilgisi elde edildi. Edirne İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı bir ekip operasyon kapsamında Aksaray'a diğer bir ekip ise Kocaeli'ne gönderildi. Jandarma ekiplerinin, yaptıkları titiz çalışmalar sonucunda, İ.D. ve B.Y. isimli şahısların araçla uyuşturucu maddeleri Aksaray-Pozantı arasında toplayarak, Ankara istikametinden Kocaeli iline geldikleri öğrenildi. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve Edirne İl Jandarma Komutanlığı'na ait ekiplerin Kocaeli otoban girişinde söz konusu araca ortaklaşa yaptıkları operasyonda, İ.D. ve B.Y. isimli şahıslar gözaltında alındı. Araçta yapılan aramalar neticesinde 50 paket halinde satışa hazır olarak hazırlanmış toplam 50 bin adet ecstasy hap ele geçildi.

Olayla ilgili şüpheliler İ.D. ve B.Y.'nin Kocaeli ilinde çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

(İHA)

 


Etiketler: Uyuşturucu  Tacirlerine  Yen  Yıl    Hediyesi    Edirne  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER