vali çığ faciası hakkında bilgi verdi

VALİ ÇIĞ FACİASI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çaykara ilçesi Karaçam bölgesinde meydana gelen ve 1 işçinin ölümü, 4 işçinin de çığ altında kalması ile sonuçlanan çığ faciasına ilişkin açıklama yaptı.

Tarih : 10 Ocak 2015, 19:45
Puan Ver : Vali Çığ Faciası Hakkında Bilgi Verdi(5/10)1


Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çaykara ilçesi Karaçam bölgesinde meydana gelen ve 1 işçinin ölümü, 4 işçinin de çığ altında kalması ile sonuçlanan çığ faciasına ilişkin açıklama yaptı.

Çaykara ilçesi Karaçam mahallesi Kavlatan mevkiinde yaşanan çığ felaketi ile ilgili bilgi veren Vali Abdil Celil Öz, 'İş makinelerimiz çığ tehlikesi ve tipi nedeniyle henüz bölgeye ulaşamadı. Kar nedeniyle kapalı olan yaklaşık 10 km'lik yolun açılması çalışmaları büyükşehir belediyesi ve diğer kamu kurumlarımızın ekipleri ile yoğun bir şekilde devam ediyor. Yol açıldığında devletimiz tüm kurumlarıyla arama-kurtarma çalışmalarına başlayacaktır” dedi.

Bölgede 1,5 metreyi bulan bir kar olduğuna dikkat çeken Öz “Bölgeye yaya olarak giden ekiplerimiz şantiyeye ulaşmak üzere. Bölgede devam edep tipi ve yoğun çığ riski ulaşmamızı etkiliyor. Bölge halkının ve şantiye ekiplerinin kontrollü bir şekilde çalışmaları devam ediyor. Erzurum AFAD'dan 50 kişilik bir çığ kurtarma ekibi geliyor. 200 metrelik alanda bir çığ inmesi var. Bu nedenle çalışmalarımız biraz zaman alabilir. 5 kişi çığ altında kalmıştı. 1 kişi ölü olarak çıkartıldı” diye konuştu.'İNŞALLAH CANLI ULAŞIRIZ'

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da yaptığı açıklamada “ İş makinelerimiz ile destek veriyoruz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah oradaki vatandaşlarımıza canlı olarak ulaşmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan şantiyeye yaya olarak ulaşmaya çalışan AFAD, AKUT ve Jandarma ekiplerinin çığ bölgesine 2 km kadar yaklaştığı ancak bölgede yaşanan yeni bir çığ nedeniyle şantiyeye ulaşmalarının güçleştiği belirtildi. Yeni çığın temizlenmesinin 2-3 saati bulacağı öğrenilirken, çığ tehlikesi, tipi ve fırtına ekiplerin çalışmalarını güçleştiriyor.

(İHA)

 


Etiketler: Vali  Çığ  Faciası  Hakkında  Bilgi  Verdi  Trabzon  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER