vali'den emıtt tepkisi: fuar adeta pavyon ve panayır...

VALİ'DEN EMITT TEPKİSİ: FUAR ADETA PAVYON VE PANAYIR...

İstanbul Beylikdüzü’nde 22-25 Ocak tarihlerinde düzenlenen ve 71 ülkeden 4 bin 500 firmanın katıldığı EMITT Fuarı’na Bitlis Valiliği de katılarak stant açtı.

Tarih : 29 Ocak 2015, 16:30
Puan Ver : Vali'den Emıtt Tepkisi: Fuar Adeta Pavyon Ve Panayır...(9/10)5


Bitlis Valisi Orhan Öztürk, bu yıl 19'uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nın (EMITT) pavyon havasına dönüştürüldüğünü ve bir daha katılmayacaklarını söyledi.

İstanbul Beylikdüzü'nde 22-25 Ocak tarihlerinde düzenlenen ve 71 ülkeden 4 bin 500 firmanın katıldığı EMITT Fuarı'na Bitlis Valiliği de katılarak stant açtı. Fuarda tanıtım yapamadıklarını ifade eden Vali Orhan Öztürk, bir daha EMITT'e katılmama kararı aldıklarını söyledi. Organizasyonu eleştiren Vali Öztürk, 'Fuar adeta pavyon ve panayır havasına dönüştürüldü. Fuar yetkilileri kapalı alanda çok ciddi eğlence ve müzik yapılmasına müsaade etmiştir. Bu şekilde tanıtım yapılması engellenmiştir. Fuar yetkilileri gerekli hassasiyeti göstermemiştir. Bizler 4 gün boyunca çok yüksek seste yapılan müzik ve eğlence dolayısıyla gerekli tanıtımımızı yapamadık. Bu şekilde kapalı alanda konser ve pavyon mantığı ile yapılmış bir tanıtıma bir daha katılmayacağımızı belirtmek istiyorum. Bu amaçla burada yaptığımız masrafları tazminatı ile birlikte geri alınması için çalışmalarımızı başlattık. Böyle bir fuar ülkemizin dışarıdaki tanıtımı için ciddi bir zarardır. Fuar yetkilileri üzerlerine düşen hassasiyeti ve sorumluluğu yerine getirememektedirler. Bu şartlarda Bitlis Valiliği olarak bundan sonra EMITT Fuarı'na katılmayacağımızı belirtmek istiyorum' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Vali  Den  Emıtt  Tepkisi  Fuar  Adeta  Pavyon  Ve  Panayır  Bitlis  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER