valilikten 'emniyet' saldırısı açıklaması

VALİLİKTEN 'EMNİYET' SALDIRISI AÇIKLAMASI

Bingöl Valiliği, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve ekibine yönelik yapılan saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında 2 kişinin tutuklandığını, olayın aydınlatılması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Tarih : 17 Nisan 2015, 21:06
Puan Ver : Valilikten 'emniyet' Saldırısı Açıklaması(5/10)1


Bingöl Valiliği, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve ekibine yönelik yapılan saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında 2 kişinin tutuklandığını, olayın aydınlatılması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Bingöl Valiliği, 9 Ekim 2014'te Emniyet Müdürü Ürker'in ağır yaralandığı, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı Hüseyin Hatipoğlu'nun şehit olduğu, koruma polisi Uğur Atlı'nın yaralandığı silahlı saldırıya ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından devam edilen soruşturma kapsamında, saldırıda kullanılan araç sahibi Y.Z.E.'nin (51) Terörle Mücadele Müdürlüğü (TEM) ekiplerince yakalandığı ifade edilen açıklamada, “Olay sırasında eylemde kullanılan aracın sahibi Y.Z.E (51), Bingöl Emniyeti TEM Şube görevlilerinin 08 Ninsan 2015 günü gerçekleştirdiği operasyon sonrası yakalanarak gözaltına alınmıştır. Y.Z.E.'nin emniyette devam eden sorgusunda, olay günü aracını gasp eden şahsın U. S. K.(26) isimli şahıs olduğunu teşhis etmesi üzerine U.S.K. isimli şüpheli 09 Nisan 2015 günü akşam saatlerinde Mersin İli Tarsus İlçesinde Mersin TEM Büro Amirliği görevlileri tarafından yakalanarak, 10 Nisan 2015 günü Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü, TEM Şube Müdürlüğüne getirilmiştir. Emniyette işlemleri biten Y.Z.E. ve U.S.K. isimli şüpheliler 10 Nisan 2015 günü çıkarıldıkları mahkemece ‘Devletin Birliğini ve Ülkenin Bütünlüğünü Bozma', ‘Kişiyi Yerine Getirdiği Kamu Görevi Nedeni ile Tasarlayarak Öldürme' suçlarından tutuklanarak Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir” denildi.

Olayın aydınlatılması için çalışmaların devam ettiği kaydedilen açıklamada, “Yapılan bu eylemin tüm yönleri ile aydınlatılması için çalışmalar aralıksız titizlikle sürdürülmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğini sürdürmeye yönelik çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

(İHA)

 


Etiketler: Valilikten    Emniyet    Saldırısı  Açıklaması  Bingöl  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER