VAN'DAKİ REHİNELİ SOYGUN GİRİŞİMİ 10 SAAT SÜRDÜ


VAN'DAKİ REHİNELİ SOYGUN GİRİŞİMİ 10 SAAT SÜRDÜ
Tarih : 25 Mart 2015, 08:45
Puan Ver : Van'daki Rehineli Soygun Girişimi 10 Saat Sürdü(8/10)4


Van'da soygun amacıyla girdiği banka şubesinde yaklaşık 10 saat boyunca müşterileri rehin tutan şahıs, polise teslim oldu.

Van'da soygun amacıyla kamu bankasına soygun amaçlı giren 29 yaşındaki Veysel Y., saat 16.30 sıralarında Van-Erciş karayolu üzerindeki bir bankanın şubesine elindeki pompalı tüfekle güvenlik görevlisini etkisiz hale getirmişti.

Olayı duyan rehine yakınları banka şubesi önüne akın etti. İçeride bankada görevlilerini rehin alan şahıs, polisin yoğun çalışmaları sonucu ikna olarak teslim oldu.

Şahıs, yoğun güvenlik önlemleri altında emniyete götürülürken, rehineler ise yakınlarının göz yaşları arasında banka şubesinden çıktı.SEBEP AİLEVİ SORUNLAR

Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, olayın ailevi problemlerden kaynaklandığını ve Veysel Y.'ın bundan dolayı bunalıma girdiğini söyledi.

Rehinelerin hiç bir yara almadıklarını da belirten Karaaslan, 'Sabırlı davrandık. Meslektaşlarımızın ve avukatın uzun süren ikna çabaları sonuç verdi ve kendiliğinden teslim oldu. Üzerinde bomba görünümü verdiği bir düzenek, bir kuru sıkı tabanca, bir pompalı tüfek ve güvenlik görevlisinden aldığı tabanca vardı.

Ayrıca içerde 10 rehine bulunuyordu. Bunlardan 3'ünü serbest bırakmıştı. Geri kalan diğer 7 rehine ise yara almadan kurtuldu. Görev yapan herkese teşekkür ediyorum' dedi.SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Zanlı daha sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlı aynı güvenlik önlemleri altında zırhlı araca konularak, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

(İHA)

 


Etiketler: Van  Daki  Rehineli  Soygun  Girişimi  10  Saat  Sürdü  Van  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER