volkan demirel'e küfreden taraftar hakim karşısında

VOLKAN DEMİREL'E KÜFREDEN TARAFTAR HAKİM KARŞISINDA

İstanbul 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya sanık Yusuf Şiringül ve Müşteki Volkan Demirel katılmazken, Demirel’in avukatı Mahir Işıkay ve Türkiye Futbol Federasyonu avukatı Eda Çolak hazır bulundu.

Tarih : 09 Nisan 2015, 12:42
Puan Ver : Volkan Demirel'e Küfreden Taraftar Hakim Karşısında(7/10)3


Türkiye-Kazakistan maçı öncesi kaleci Volkan Demirel'e küfür ettiği gerekçesiyle hakkında “hakaret” suçlamasıyla dava açılan taraftarın yargılanmasına başlandı.

İstanbul 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya sanık Yusuf Şiringül ve Müşteki Volkan Demirel katılmazken, Demirel'in avukatı Mahir Işıkay ve Türkiye Futbol Federasyonu avukatı Eda Çolak hazır bulundu.“TFF BU OLAYDAN ZARAR GÖRMÜŞTÜR”

Duruşmada söz alan TFF avukatı Eda Çolak, sanık Şiringül'den şikayetçi olduklarını belirterek, davaya katılma talebinde bulundu. Bunun üzerine hakim, avukat Çolak'a olayla ilgili somut zararlarının ne olduğunu sordu. Avukat Çolak, hakime yanıt olarak, “Yurt içi ve dışında tüm maçların düzenleyicisi TFF'dir. Bu olay da basına yansıdığı için kurum doğrudan zarar görmüştür” dedi.“DEMİREL OLAYDAN OLUMSUZ ETKİLENDİ”

Hakim, Volkan Demirel'in duruşmaya neden gelmediğini avukatına sordu. Avukat Işıkay, Fenerbahçe kafilesinin silahlı saldırıya uğradığına vurgu yaparak müvekkilinin bu olaydan olumsuz etkilendiği için gelemediğini kaydetti. Işıkay, “Geçen hafta oynanan maçta müvekkilim sakatlanarak oyundan çıkmıştır ve tedavisi devam etmektedir. Müvekkilimi bir sonraki celseye hazır edeceğiz. Şikayetimiz devam etmektedir. Davaya katılma talebimiz vardır” dedi.SANIĞA ZORLA GETİRİLME KARARI

Ara kararını açıklayan mahkeme, duruşmaya gelmeyen sanık Şiringül‘ün zorla getirilmesine, Volkan Demirel'in ise mazeretinin kabulüne hükmetti. Mahkeme, katılma taleplerinin savunmaların ardından değerlendirileceğine karar vererek duruşmayı erteledi.İDDİANAMEDEN

Sanık Yusuf Şiringül'ün Volkan Demirel'e küfür ettiği belirtilen iddianamede, Şiringül'ün hakaret suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor. Ayrıca şüpheli Şiringül'ün hakkında 1 yıl süreyle seyirden men yasağı ile cezalandırılması talep ediliyor.

(İHA)

 


Etiketler: Volkan  Demirel  E  Küfreden  Taraftar  Hakim  Karşısında  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER