yakalanan göçmenlere yardım eli

YAKALANAN GÖÇMENLERE YARDIM ELİ

Gelibolu girişinde düzenlenen operasyonla kuru yük gemisinde yakalanan 337 kaçak göçmene Gelibolu Belediyesi yardım elini uzattı.

Tarih : 13 Mart 2015, 15:48
Puan Ver : Yakalanan Göçmenlere Yardım Eli(10/10)6


Gelibolu girişinde düzenlenen operasyonla kuru yük gemisinde yakalanan 337 kaçak göçmene Gelibolu Belediyesi yardım elini uzattı. Kapalı Spor Salonu'nda misafir edilen mültecilere su, süt, sıcak içeceklerin yanı sıra gıda kumanyaları ile çocuk bezi dağıtıldı.

Çanakkale Boğazı'nın Gelibolu önlerinde düzenlenen operasyonla, dün saat 18.30 sularında “Doğan Kartal” adlı kuru yük gemisinde yakalanan 337 kaçak göçmen, Gelibolu iskelesine yanaştırılan geminin tahliye edilmesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek için Kapalı Spor Salonu'na götürüldü. Geceyi burada geçiren 85'i çocuk, 68'i kadın toplam 337 kaçak göçmene Gelibolu Belediyesi ve hayırsever vatandaşlar yardım elini uzattı. Belediye Başkanı Mustafa Özacar, mültecilere yiyecek ve giyecek verilmesini sağladı.

Kaçak göçmenlere gece yarısı su, süt, sıcak çorba ve sandviç verilirken, çocuk bezi gibi acil olan ihtiyaçlar da karşılandı. Vatandaşlar da çorap, ayakkabı, iç çamaşır ve giyecek desteği verdi. Gelibolu Belediyesi, Kapalı Spor Salonu'nda sağlık kontrolü ve diğer işlemler için 14 saatten fazla misafir edilen mültecilere cuma günü de sabah kahvaltısı ve öğle kumanyaları dağıtıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Yakalanan  Göçmenlere  Yardım  Eli  Çanakkale  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER