yarsav başkanı da ziyaret etti

YARSAV BAŞKANI DA ZİYARET ETTİ

Akşam saatlerinde gazetenin merkez binasına gelerek destek ziyaretinde bulunanlar arasında Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan’ın yanı sıra Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve üyeleri de vardı.

Tarih : 16 Ocak 2015, 18:33
Puan Ver : Yarsav Başkanı Da Ziyaret Etti(10/10)6


YARSAV Başkanı Murat Arslan, Fransız Charlie Hebdo Dergisi'nin karikatürlerini yayınlayarak tepki çeken Cumhuriyet gazetesini ziyaret etti.

Akşam saatlerinde gazetenin merkez binasına gelerek destek ziyaretinde bulunanlar arasında Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan'ın yanı sıra Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve üyeleri de vardı. Murat Arslan ve beraberindekiler gazete yöneticileri ve çalışanlarıyla görüştü. Ziyaret sonrası açıklama yapan Arslan ifade özgürlüğünün çağdaş demokrasilerinin vazgeçilmez bir değeri olduğunu söyleyerek, “Basın özgürlüğü de bunun en önemli parçasıdır. Ancak çağdaş demokratik devletlerde olabilecek bu ifade özgürlüğü kavramı maalesef bizde her geçen gün daha totaliterleşen bir rejim olduğundan dolayı maalesef bizde ifade özgürlüğü kavramı bunların sözlüklerinde yer yok. Bir yargı örgütü olarak biz her zaman bu mücadeleyi verdik. İfade özgürlüğü, yargı bağımsızlığı ve yargıç güvencesiyle birlikte en önemli değerlerden birisidir. Biz bu mücadeleyi hep verdik” dedi.

Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ise basın özgürlüğüne yargı üzerinden baskı yapıldığını savunarak, “Basın yargı üzerinden güdümlü bir şekilde tutulmak isteniyor. Bugün Cumhuriyet gazetesine yapılanlar yargı üzerinden yapılan bu baskıları bir hukuk devletiyle, demokratik bir hukuk devletinin varlığı ile bağdaştırabilmek mümkün değildir. Bu anlamada yargı örgütleri olarak basın özgürlüğüne destek ve ilkelerinden ödün vermeyen Cumhuriyet gazetesine destek için buradayız” şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından Murat Arslan ve beraberindekiler gazete binasından ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Yarsav  Başkanı  Da  Ziyaret  Etti  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER